All on Four &
All on Six

All on 4 & All on 6 İmplant Diş Tedavisi, Fiyatları? İstanbul Kadıköy

All on 4 &
All on 6

All on 4 & All on 6 İmplant Diş Tedavisi, Fiyatları? İstanbul Kadıköy
Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy
All on 4/6 Uygulaması

Dişler, hem estetik görünümünün devamlılığı hem de pek çok fonksiyonel aktivitenin sağlanabilmesi açısından oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bir ya da birden çok diş eksikliği çeşitli sabit ya da hareketli protez uygulaması alternatifleriyle, mevcut dişlerden alınan destekler ile kompanse edilebilir. Ancak kişinin dişlerini tümüyle kaybettiği durumda yalnızca yumuşak dokulardan destek alınarak yapılan hareketli protezler hasta için yeterli konforu sağlayamayabilir. Diş Hekimliği alanında gelişen teknolojiler ile birlikte ise tam dişsizlik durumlarındada dahi kişiye sabit protezler yapılabilmesi mümkün hale gelmiştir. All on 4 / All on 6 uygulamaları olarak adlandırılan bu implant tedavi yöntemleri ile kişi estetik bir gülüşe kavuşabilir ve fonksiyonel aktiviteleri konforlu bir şekilde devam ettirebilir.

All on Four/4 & All on Six/6 Protez Nedir? Fiyatları Ne Kadar? İstanbul

All on 4-Four / All on 6-Six İmplant Nedir? İstanbul

All on 4 / All on 6 implant uygulama yöntemleri, tüm çeneyi kapsayacak şekilde hazırlanan sabit protezlere destek olan özel boyutlardaki dental implantlar ile yapılan protez tedavileridir. Bu tedaviler, implantların çene kemiğinde tedaviye özgü olarak ihtiyaç duyulan konumlara yerleştirilmesi sayesinde mümkün olduğu kadar az sayıda implant kullanılması esasına dayanır. Ağız içerisindeki tüm dişlerini kaybetmiş hastalarda hareketli protezlerin yerine yapılabilecek konforlu bir tedavidir.

Bu tedavilerde çene kemiğinin dişlerin yerleştirileceği hattının her alanında yüksek oranda bulunmasına ihtiyaç yoktur. Kemik seviyesinin yalnızca ihtiyaç duyulan spesifik alanlarda yeterli düzeyde olması sağlıklı bir tedavinin sağlanabilmesi için yeterli olabilir. Bu durum, kemik miktarı yüksek olmayan hastaların birçoğunda ek cerrahi işleme ihtiyaç duyulmadan tedavi yapılabilmesine olanak tanımasıyla büyük avantaj sağlar. Uygun protez desteğinin oluşturulabilmesi için tek çenede ihtiyaç duyulan implant sayısı genellikle 4 ila 6’dır. Tedavinin hemen ardından uygulanabilen geçici diş protezleri erken dönemde estetik bir gülüş oluşturulmasında ve fonksiyonel aktivitelerin kısmen düzenlenmesinde önemli rol oynar.

All on 4-Four / All on 6-Six implant diş tedavisi, İstanbul’da bulunan Avedent Diş Kliniğinde deneyimli diş hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır.

All on 4-Four / All on 6-Six İmplant Fiyatları İstanbul

All On 4-Four / All On 6-Six implant diş tedavi fiyatları bir çok faktöre bağlıdır. All on Four ve All on Six implant dişler için tercih ettiğiniz titanyum implantların markası ve diş kaplamalarının zirkonyum diş kaplama, porselen diş kaplama veya E-max / Empress olmasına göre değişir. Protez türü ve implant markası tercihi çok önemlidir, bu konuda diş hekiminiz size gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır.

All On Four / All On Six implant diş tedavi fiyatı araştırması yaparken kararsız kalmak normaldir. En sevdiğiniz yiyecekleri tekrar yiyebilme ve çarpıcı bir gülümsemeye sahip olma düşüncesi, diş implantı yaptırmayı seçen birçok kişiyi heyecanlandırır. Bununla birlikte, ameliyat sonrası iyileşme aşamasının takibi ve başarılı bir sonuç için fiyat araştırması yaparken diş kliniklerinin sunduğu hizmetin kalitesi de sorgulanmalıdır.

Dolayısıyla All on 4 ve All on 6 implant diş fiyatlarının oluşmasında, diş kliniğinin sunduğu tedavi hizmetinin kalitesi, diş hekimlerinin deneyimi ve diş kliniğinin lokasyonu da etkili olmaktadır.

Avedent Diş Kliniği ile iletişim kurarak All on 4-Four / All on 6-Six implant diş fiyatlarının İstanbul‘da ne kadar olduğu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

All on Four Tedavisi Nasıl Yapılır? Tedavi Aşamaları:

 • Ön muayene: Avedent Diş Kliniği uzman diş hekimlerinin yapacağı muayene ile all on 4 implant tedavisi için uygun bir aday olup olmadığınız değerlendirilir.  All on four implant öncesi ve sonrası sürecin nasıl işleyeceği anlatılır.
 • Röntgen ve Tomografi taraması: Kemik yoğunluğu ve çene yapısını değerlendirmek ve implant yerleşim planını belirlemek için gerekli görüntülemeler yapılır.
 • Tedavi planlaması: Kullanılacak implantlar belirlenir ve protez tasarımı belirlenir, buna uygun kişiye özel bir tedavi planı oluşturulur.
 • Diş çekimi (gerekiyorsa): İhtiyaç halinde diş çekimi işlemi yapılarak işlevini yitiren dişler çıkarılır. 
 • İmplant yerleştirme: Cerrahi işlem ile özel açılarla implant yerleştirme işlemi gerçekleştirilir.
 • Geçici protez yerleştirme: All on four tedavi sürecinde hastaların estetik sorun yaşamamaları için geçici all on four protez dişler implantların üzerine yerleştirilir.
 • Osseointegrasyon: Osseointegrasyon, implantların çene kemiği ile kaynaşma sürecidir. İmplantların çene kemiğine kaynaması için için bir kaç ay beklenir.
 • Abutment yerleştirme:  Osseointegrasyondan sürecinden sonra implantların üzerine bağlantı parçaları (abutmentler) yerleştirilir.
 • Kalıcı Protezlerin hazırlanması: Size özel tasarlanmış ve mükemmel bir gülüş sunacak olan kalıcı sabit protezler hazırlanır.
 • Protezlerin yerleştirilmesi: Kalıcı sabit protezler yerleştirilir ve hem estetik hem de çiğneme fonksiyonuna sahip yeni dişlerinize kavuşursunz.
 • Isırma ayarı: Diş hekimimiz yeni protezlerin kapanışının dengeli ve rahat olması için gerekli ayarlamayı yapar.
 • Kontrol randevuları: İyileşme sürecini izlemek için kontrol randevuları planlanır.
 • İlaçlar: Ağrı kontrolü ve enfeksiyonu önleme amaçlı  gerekli ilaçlar reçete edilir. 
 • Ağız Hijyeni: Doktorumuz all on four implant iyileşmesinin sağlıklı olması ve ağız hijyeni için önerilerde bulunur.
 • All on Four keyfini sürebilirsiniz: Yepyeni dişleriniz ile çekici bir gülüş  ve çiğneme fonksiyonunun tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

All on 4 / All on 6 İmplant Uygulamalarında Tedavi Nasıl Yapılır?

All on 4 / All on 6 uygulamaları ile tedavi planlaması yapılabilmesi için öncelikle detaylı olarak muayene yapılması gerekir. Bu muayenede hasta klinik ve radyografik bulguları ele alınarak değerlendirilir ve çeşitli kayıtlar alınarak implant tedavisi için uygunluğu ile kişiye uygulanabilecek protez alternatifleri belirlenir. İmplant işlemine uygunluk için çene kemiğinin 3 boyutlu radyografik görüntüsünün alınması ve ilgili alanlardaki kemik boyunun, hacminin, kalitesinin kontrolüyle değerlendirilir.

Çene kemiğinin yanı sıra bölgedeki diş eti dokusunun yeterliliği de implantın başarılı bir şekilde uygulanabilmesinde önemli bir unsurdur. Dokuların mevcut durumunun All on 4 / All on 6 uygulamaları için yetersiz kalma ihtimali oldukça düşüktür. Böyle bir durumla karşılaşıldığında ise ek cerrahi işlemler tedavi planına dahil edilebilir. Bu durumlarda hacim değişikliği kemik tozu eklemeleriyle sağlanır ve bölgede yeni oluşacak kemiğin sonrasında yapılacak tedaviler için uygun yoğunluğa ulaşması beklenir. Kemik dokusunun uygun kaliteye ulaşmasının ardından ise All on 4 / All on 6 uygulamalarına başlanır.

Öncelikle implant uygulaması sonrasında kullanılacak geçici protezlerin tasarımının oluşturulabilmesi için çenelerin ölçüsü alınır. Ardından yapılması planlanan protezler için gerekli olan implant uygulamaları çenelerin üç boyutlu tomografisi üzerinden detaylı değerlendirmeler sonucunda planlanır.

Tedavi aşamasında implant uygulamasına geçilmeden önce tedavinin konforlu bir şekilde yapılması amacıyla ilgili bölgeler lokal anestezi ile uyuşturulur.

Hastanın mevcut dişlerinin bulunduğu ancak bu dişlerin tümünün çekimini gerektirecek düzeyde harap olduğu durumlarda, tedaviye bu dişlerin çekim işlemleriyle başlanabilir. Çoğu zaman diş çekimlerinin ardından aynı seans içerisinde implant uygulamalarına geçiş yapılabilir.

Bazı durumlarda ise çekim bölgesindeki dokularda iyileşme sağlanması için bir süre beklenebilir. İmplant aşamasına geçiş yapıldığında öncelikle seçilen implantların boyut ve konum özelliklerine uygun olarak çene kemiği içerisinde yuvalar açılır.

Açılan yuvalara ilgili implantlar yerleştirilir ve işlem yapılan dokular dikiş ile kapatılır. Ardından tedavi öncesi alınan ölçüler üzerinden hazırlanan geçici diş protezleri implantların üzerine yerleştirilir. Daha sonrasında implant ile kemik kaynaşmasını bekleme sürecine geçilir. Kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmekle birlikte kemik ile arasındaki bağlantının ideal oranda sağlanması ortalama 3 ay sürer.

Kaynaşma sürecinin tamamlanmasının ardından ise gerekli kontroller yapılarak kalıcı diş protezlerinin prova edilmesi için yeni bir muayene seansı oluşturulur. Kalıcı diş protezlerinin uyumu değerlendirildikten sonra protezler implantların üzerine sabitlenir ve tedavi tamamlanır.

All On Four İmplant Diş Tedavisinin Faydaları

 • Doğal Dişler Gibi Görünür
 • Yapıştırıcı Kullanımına Gerek Yoktur
 • Asla Kayma veya Düşme Yapmaz
 • Kemik Greftine İhtiyaç Duyulmaz
 • Uygulama Süresi Kısadır
 • Bakımı Kolaydır

All On Six İmplant Diş Tedavisinin Faydaları

 • İyileşme Süresi Kısadır
 • Protezler Sabittir
 • Kemik Greftine Nadiren İhtiyaç Duyulur
 • Uzun Vadeli Çözüm Sunar
 • Ağız Sağlığını İyileştirir
 • Konforlu Bir Çiğneme Sağlar
All on 4 / All on 6 Tedavilerinden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

All on 4 / All on 6 Tedavilerinden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

All on 4 / All on 6 uygulamaları, implant yerleştirme aşamalarını içeren cerrahi bir prosedürdür. Tedavinin kemik dokusunda belirli oranda değişim oluşturulması ile sağlanması nedeniyle işlem sonrası minimal ağrı ve ödem oluşumuyla karşılaşılması normaldir. Ancak çeşitli uygulamalara dikkat edilmesi bu durumların kontrol altına alınarak kısa sürede ortadan kalkmasında etkilidir. Bu kapsamda tedaviden sonraki ilk 24 saatlik süreç içerisinde soğuk kompres uygulanması yapılabilir.

Aynı zamanda diş hekiminin tedavi sonrası kullanım için reçete edeceği ilaçlar da bu durumların tedavi edilmesinde etkili içeriklere sahiptir. İlaçların diş hekiminin önerdiği şekilde kullanımı ile iyileşme süreci önemli oranda hızlandırılabilir ve tedaviyi takip eden sürecin konforlu bir şekilde geçmesi sağlanabilir. Tedavi tamamlandıktan sonra  implant ile kemik dokusu kaynaşana kadar geçici diş protezlerine gelecek yükleri minimal düzeyde tutmaya özen gösterilmesi gerekir.

Bu kapsamda yapışkan ve sert gıdalardan olabildiğince kaçınılması ve günlük diyette yumuşak besinlerin tüketimine ağırlık verilmesi yüklerin kontrol edilebilmesinde faydalı olacaktır. Daimi diş protezlerinin kullanımına geçildikten sonra ise kişi standart beslenme düzenine geri dönüş yapabilir. 

All On Four / All On Six İmplant Takıldıktan Sonrası İçin Öneriler

 • İmplantların yerleştirilmesinden sonra ağız cerrahisinin başarısı ve iyileşme süreci için ağzın mümkün olduğunca temiz tutulması esastır.

 

 • İmplant prosedüründen sonra dişlerinizi çok kuvvetli fırçalamaktan kaçının. Ayrıca ameliyat bölgesine dilinizle veya parmaklarınızla dokunmamaya çalışın.

 

 • Yorucu aktiviteleri sınırlandırın çünkü bu aktiviteler ağrı ve kanamaya neden olabilir.

 

 • Şişlik sıklıkla görülür ve yüzün implantların yerleştirildiği tarafına buz kompresi uygulanarak rahatlama sağlanabilir.

 

 • İmplantların yerleştirilmesini takiben hafif ağrılar görülebilir. Anestezinin etkisi geçmeden önce ağrı kesici almanız tavsiye edilir.
All on 4-Four ve All on 6-Six Sonrası Öneriler, İstanbul
 • Su ihtiyacınızı düzenli olarak karşılayın. İmplantlar takıldıktan sonra alkol, sıcak içecekler ve sıcak yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Lokal anestezinin etkisi geçmeden önce herhangi bir şey yemeyin.

 

 • Çekirdekli meyve gibi yiyeceklerden uzak durmak daha iyidir çünkü bunlar enfeksiyona neden olabilir. Yedi ila on gün sonra, hastaların çoğu normal diyetlerine devam edebilir.

 

 • Ağız gargaralarını nazik bir şekilde kullanın ve agresif hareketlerden kaçının. Dişlerin ve iyileşme gerçekleşen dokuların yumuşak bir fırça ile nazikçe fırçalanması gerekir.

 

 • Yara tamamen iyileşene kadar sigara içmemeniz tavsiye edilir çünkü sigara ağız iyileşmesini ciddi şekilde etkiler.

 

 • Birkaç gün sonra rahatsızlığınız ve şişliğiniz kötüleşirse, herhangi bir enfeksiyonunuz olmadığını teyit edebilmemiz için mümkün olan en kısa sürede kliniği ziyaret etmelisiniz.
All on Four İmplant Diş Tedavisi

All on 4 / All on 6 İmplant Ömrü Ne Kadardır?

All on four ve All on six implant ömrü, uygun bakım ve doğru kullanım ile 20 yıl veya daha fazladır.
All on 4 ve All on 6 implant dişlerin uzun ömürlü olmasının aşağıda belirteceğimiz faktörlere bağlı olduğunu unutmamak gerekir.
• Ağız hijyeni: İyi bir ağız hijyeni sağlamak, diş eti hastalıklarını ve All on 4-6 ömrünü etkileyebilecek diğer ağız sağlığı sorunlarını önlemek için çok önemlidir.
• Kemik sağlığı : İmplantların stabilitesi ve başarısı için yeterli kemik desteği kritik öneme sahiptir. Kemik sağlığı iyi olan hastalar genellikle daha iyi ve uzun vadeli sonuçlar elde ederler.
• Hasta alışkanlıkları: Diş gıcırdatma (bruksizm) gibi alışkanlıklar implantlar ve protezler üzerinde aşırı baskı oluşturarak bunların ömrünü kısaltabilir.
• Genel sağlık: Bazı hastalıklar veya kullanılan ilaçlar implantların başarısını etkileyebilir ve implantların ömrünü etkileyebilir.
• Ameliyat sonrası bakım: Diş hekimi tarafından düzenli kontrollerin yapılması ve diş sağlığına yönelik ameliyat sonrası bakım talimatlarına uyulması, implant ve protezlerin sağlığının korunması açısından çok önemlidir.
• Malzeme kalitesi: İmplantların ömrü, hem implant hem de protez için kullanılan malzemelerin kalitesinden etkilenebilir.
• Bireysel değişkenlik: All on Four – Six implantların ömrü, hastanın kendine özgü ağız sağlığı koşullarına ve ameliyat sonrası bakım talimatlarına uyulmasına bağlı olarak hastadan hastaya farklılık gösterebilir.

All on 4/All on 6 İmplant Ömrü Ne Kadardır?

All on Four / All on Six Hakkında Merak Edilenler

İşe dönüş ne kadar sürer?

Yaklaşık 1 hafta

Ağrı hissediliyor mu?

İşlem sırasında lokal anestezi sayesinde ağrı hissetmezsiniz.

Doğal görünür mü?

Doğal dişlerinize son derece benzer.

Kemik greftine ihtiyaç duyulur mu?

Muhtemelen herhangi bir kemik greftine ihtiyacınız olmayacaktır.

Bu tedaviyi yaptırmaya değer mi?

Evet, kesinlikle buna değecektir.

All on Four/All on Six başarı oranı nedir?

Başarı oranı çok yüksektir. (%90 ile %98 arasında.)

Yerinden çıkar mı, oynama yapar mı?

Hayır, gönül rahatlığıyla kullanırsınız.

Hangi yaş aralığı için uygundur?

18 yaş ve üzeri için uygundur.

All on Four/All on Six ömrü ne kadardır?

20 yıl veya daha uzun süre kullanılabilir.

Avedent alanında uzman hekim kadrosuyla birlikte pek çok implant ve protez uygulamasını sizlere sunar. Siz de kliniğimize dilediğiniz zaman başvurabilir ve All on 4 / All on 6 uygulamasının sizin için uygunluğu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.