Prepless
Veneer

Prepless Veneers Nedir? İstanbul Aşındırmasız Lamine Fiyatları?

Prepless
Veneer

Prepless Veneers Nedir? İstanbul Aşındırmasız Lamine Fiyatları?
Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy
Prepless Veneer

Dişlerin görünümlerinde pek çok nedene bağlı olarak değişim sağlanması istenebilir ve bu durumlarda gerekli tedavinin sağlanması için çeşitli protez uygulamalarına ihtiyaç duyulabilir. Ancak diş dokularının sağlıklı olduğu durumlarda bu dokuların maksimum oranda korunması dişlerin sağlığının devamlılığı için oldukça önemlidir. Bazı tedavi yöntemleri, uygun koşulların mevcut olduğu durumlarda bu dokular üzerinde herhangi bir aşındırma yapılmasına gerek olmadan uygulama yapılmasına izin verir. Prepless veneer (aşındırmasız lamine) uygulamaları, bu kapsamda uygulanabilen tedavi uygulamalarından biri olmasıyla ön plana çıkar.

Prepless Veneers (Aşındırmasız Lamine) Nedir? İstanbul

Prepless veneers (aşındırmasız lamine); doğal diş dokularında düzenleme ihtiyacı duyulmadan uygulanan, dişlerin yalnızca ön yüzeylerini kapsayan protez uygulamalarıdır. Diş dokusu ile pek çok alanda uyum sağlayan materyallerden yapılan bu uygulamalar, oldukça doğal görünümlü tedaviler yapılmasını sağlar. Bu tedavi yöntemiyle kırık dişler hızlı ve estetik beklentilere uygun olacak şekilde restore edilebilir. Dişlerin boyut özelliklerinin ya da renk bozukluklarının neden olduğu estetik kaygılar ortadan kaldırılabilir. Aralıklı diş dizilimine sahip bireylerde boşluk alanların doldurulması için tercih edilebilir.

Diş dokusunun maksimum seviyede korunduğu prepless veners yani aşındırmasız lamine uygulamasını İstanbul’un en iyi diş kliniklerinden biri olan Avedent‘te yaptırmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Prepless Veneers (Aşındırmasız Lamine) Fiyatları İstanbul

İstanbul’da Prepless Veneers (Aşındırmasız Lamine) fiyatları, uygulama yapılacak dişlerin durumuna ve sayısına göre değişebilir. Prepless Veneers (Aşındırmasız Lamine) fiyatları için İstanbul’da bulunan kliniğimizden online randevu alabilir veya bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Prepless Veneers ile Laminate Veneer Arasında Ne Fark Vardır?

Prepless veneerlerde diş üzerinde aşındırma yapılmadan uygulama tamamlanır ancak laminate veneer protezleri için diş yüzeyinde yer hazırlanmasına ihtiyaç duyulur.

Prepless veneer ile yapılan uygulamalar laminate veneerlerden daha kısa sürede tamamlanabilir. Dişlerin doğal haline geri dönülmesi istendiğinde prepless veneerlerin çıkarılması ile kişi dişlerinin eski formlarına kavuşabilir. Ancak laminate veneerlerin çıkarılması istenirse ilgili dişler için yeni bir restorasyon uygulamasının planlanması gerekir.

Prepless Veneers ile Laminate Veneer Arasında Ne Fark Vardır?

  • Sağlıklı diş dokularının tümüyle korunmasına izin verir.

  • Tedavi oldukça kısa bir sürede tamamlanabilir. Bu sayede kişinin gülüş profili kısa bir süre içerisinde etkin bir şekilde değiştirilebilir.

  • Kişinin dilediğinde tedavi öncesindeki doğal gülüş profiline geri dönebilmesini mümkün kılar.

Prepless Veneers Tedavileri Nasıl Yapılır?

Planlanan ilk seans içerisinde klinik ve radyografik muayeneler detaylı bir şekilde yapılır ve dişlerin prepless veneer işlemi için uygunluğu değerlendirilir.

Uygun koşulların sağlandığı durumda dişlerin mevcut halleri üzerinden ölçü alınır ve çeşitli verilerle birlikte değerlendirilir. Yapılacak protezler, sağlıklı bir uygulama yapılması için ihtiyaç duyulan özelliklerin belirlenmesinin ardından alınan ölçüler üzerinden genel hatlarıyla tasarlanır.

Tasarım özellikleri kişinin yüz hattı, beklentileri, yaşı ve karakter özellikleri gibi çeşitli parametreler göz önüne alınarak detaylandırılır. Ardından tasarım alternatifleri hastaya sunulur ve tasarımın son hali hastayla birlikte belirlenir. Bir sonraki aşamada ise laboratuvarda protezlerin belirlenen görünüme uygun olacak şekilde üretimi gerçekleştirilir.

Hazırlanan protez hastanın dişleri üzerinde prova edilir ve gerek duyulması durumunda bu aşamada minimal düzenlemeler yapılabilir.

Protezin dokular ile tümüyle uyum içerisinde olduğu durumda prepless veneer dişler üzerine özel bir yapıştırıcı ile sabitlenir ve tedavi tamamlanır.

Prepless Veneer Uygulamalarında Tedaviden Sonraki Süreç Nasıl İlerler?

Prepless Veneers Uygulamalarında Tedaviden Sonraki Süreç Nasıl İlerler?

Prepless veneer uygulamalarında aşındırma olmadığı için tedavi sonrası hassasiyet gibi problemler ile karşılaşılmaz. Tedavinin hemen ardından kişi rutin hayatına geri dönebilir. Protezlerin bakımı için rutin ağız ve diş temizliği uygulaması yeterlidir. Bu kapsamda dişlerin fırçalanması ve düzenli diş ipi kullanımı ile uzun ömürlü bir tedavi sağlanması mümkündür.

Tedavinin ömründe etkili bir başka faktör ise tedaviyi takip eden süreçte diş hekiminin önerisine uygun aralıklarla kontrol seanslarının planlanmasıdır. Bu kontrol seansları, protezin sağlığını tehlikeye atacak bir durumun erken dönemde teşhis edilmesini sağlayabilir.

Bu durumda problemlerin tedavisi, geri dönüşümsüz hasarlar oluşmadan yapılarak protezlerin uzun ömürlü kullanılması sağlanabilir.

Avedent, deneyimli diş hekimi kadrosu ile estetik alanda başarılı pek çok protez uygulamasını sizlere sunar. Siz de kliniğimize kolaylıkla başvurabilir ve ihtiyaç duyduğunuz prepless veneer uygulamalarının sizin için uygunluğu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.