Lazer Destekli
Diş Eti Tedavileri

Lazer destekli diş eti tedavisi İstanbul

Lazer Destekli
Diş Eti Tedavileri

Lazer destekli diş eti tedavisi İstanbul
Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy
Lazer Destekli Diş Eti Tedavileri

Diş eti dokusunun korunması, ağız ve diş sağlığının devamlılığı için büyük önem taşır. Bunun yanı sıra diş etlerinde hastalık gelişimlerinin önüne geçilmesi, genel sağlık üzerindeki pek çok negatif etki oluşumunu önlemek için de gerekli olabilir. Diş eti dokuları sağlığın devamlılığına olan etkilerinin yanında yüz profilinin önemli bir parçası olmasıyla da ön plana çıkar. Estetik görünümde önemli bir yere sahip bu dokulardaki çeşitli problemler kişinin özgüvenini negatif yönde etkileyebilir. Bu dokuların hem iyileştirilmesi hem de estetik olarak düzenlenebilmesi için pek çok tedavi seçenekleri mevcuttur. Lazer destekli diş eti tedavileri ise sağladığı çeşitli avantajlar sayesinde günümüzde sıklıkla tercih edilir.

Lazerle Diş Eti Tedavisi Nasıl Yapılır? Fiyatları? Lazerle Diş Eti Çekilmesi - Diş Temizliği İstanbul

Lazer Destekli Diş Eti Tedavileri Nedir?

Lazer destekli diş eti tedavileri, diş etinin farklı şekillerde düzenlenmesi ya da bölgedeki negatif etkiye sahip faktörlerin uzaklaştırılması için çeşitli dalga boylarındaki lazerlerden yararlanılan tedavi işlemleridir. Bölgede kesi oluşturmadan yapılan bu işlemler, tedavi sürecinde ve takip eden süreçte hastanın konforunu büyük oranda artırabilir.

Lazer Destekli Uygulamalar Kapsamında Hangi Diş Eti Tedavileri Yapılabilir?

Diş eti dokusunda gelişen diş eti hastalıkları ile birlikte dokuların bir kısmının uzaklaştırılmasına ihtiyaç duyulduğunda bu işlemler için lazer uygulamalarından yararlanılabilir. Bazı durumlarda dokuların dezenfeksiyon ihtiyacı için de lazer teknolojisinden yararlanılabilir. Herhangi bir hastalığa bağlı olmadan diş eti dokusu üzerinde koyulaşmanın gözlendiği durumlarda bölgedeki doku üzerine uygulama yapılabilir.

Bu işlem ile birlikte peeling etkisi oluşturularak koyu alan dokudan uzaklaştırılabilir. Diş etinin simetrisinin ve gülüş esnasında görünüm oranının düzenlendiği pembe estetik işlemleri lazer uygulaması ile yapılabilir.

Bu kapsamda da diş eti kesilerek uzaklaştırılabilir ya da ihtiyaç duyulan bölgelerde çeşitli yönlendirmeler yapılarak düzenlenebilir.

Lazer Destekli Diş Eti Tedavilerinin Avantajları Nelerdir?

Tedavi sırasında ağrı gözlenme ihtimali oldukça düşüktür ve lokal anestezi uygulamasına nadiren ihtiyaç duyulur. İşlem sırasında kanamaya neden olmadığından tedaviler genellikle dikiş atılmasına gerek duyulmadan tamamlanabilir.

İşlem bölgesinde oluşturduğu iyileşme yüzeyi sayesinde ise ağrı, şişlik ya da morarma gibi problemlerin gelişme ihtimali önemli oranda azalır.

Tedaviyi takip eden süreçte daha hızlı bir iyileşme görülür. Lazer destekli tedavilerde, geleneksel diş eti tedavilerini takip eden ilk birkaç günde gözlenebilen diş eti hassasiyetlerinin oluşma ihtimali de daha düşüktür.

Lazer Destekli Diş Eti Tedavileri Nasıl Yapılır?

Tedavi işlemleri ve buna bağlı olarak gelişecek süreç kişinin tedavi ihtiyacına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Dişlerin kök yüzeyinde biriken plakların temizlenmesine ihtiyaç duyulması durumunda el aletlerinin yerini lazer ışınının almasıyla tedavi tamamlanabilir. Tedavi edilmeyen periodontal hastalıkların belirli bir düzeyde kemik kaybına neden olduğu durumlarda ise çift dalga boyu ile işlem yapılan WPT tekniği tercih edilir. Bu durumda öncelikle ilgili bölgedeki yabancı dokuların temizlenmesini sağlayan bir lazer uygulaması yapılır. Ardından farklı dalga boyuna sahip başka bir lazer ile kemik kaybı olan bölgeler sağlıklı kemik dokusuna dönüşmesi amacıyla uyarılır.

Diş eti pembeleştirme işlemlerinde lazer, kahverengi alanların tümüne uygulanarak bölgenin yüzeysel tabakasında soyma etkisi oluşturur ve dokuda iyileşme plağı gelişimini stimüle eder. Diğer diş eti estetiği uygulamalarında ise bistüri ile yapılan işlemlerin yerini alması amacıyla tercih edilir. Diş eti dokusu lazer yardımı ile kesilmiş olur ve gülüş profili ihtiyaç duyulan şekilde düzenlenir.

Avedent gelişmiş ekipmanları ve deneyimli ekibi ile diş eti tedavilerindeki pek çok güncel uygulamayı sizlere sunar. Siz de kliniğimizden dilediğiniz zaman randevunuzu oluşturabilir, sizi için uygun olan lazer destekli diş tedavileri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.