Lazer Destekli
Kök Kanal Dezenfeksiyonu

Lazer Destekli Kök Kanal Dezenfeksiyonu Fiyatları İstanbul

Lazer Destekli
Kök Kanal Dezenfeksiyonu

Lazer Destekli Kök Kanal Dezenfeksiyonu Fiyatları İstanbul
Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy

LAZER DESTEKLİ KÖK KANAL DEZENFEKSİYONU

Ağız ve diş sağlığının bozulmasına neden olan pek çok etken dişlerin damar ve sinir paketinde enfeksiyonlara sebebiyet verebilir. Gelişen enfeksiyon, bakterilerin dişin içerisindeki dokulara tutunmasına fırsat vermesinin yanı sıra damar ve sinir paketinde geri dönüşümsüz hasarlara neden olabilir. Bu durumda ilgili dişlerin çevre dokulara zararlı etki göstermeden ağızda tutulabilmesi için kanal tedavisi uygulamaları planlanabilir. Kanal tedavilerinde başarı; dişlerin anatomik yapısı, kök kanallarının açıklığı, gelişen enfeksiyonda rol alan bakteri türleri gibi tedaviden bağımsız pek çok farklı etkene göre değişkenlik gösterebilir. Ancak tedavi uygulamasında doğru alanlarda kanalların ideal bir şekilde dezenfekte edilmesi tedavinin başarı şansını önemli derecede artırabilir. Kök kanallarının dezenfekte edilmesi amacıyla pek çok yöntem uygulanabilir. Bu yöntemlerden biri olan lazer destekli kök kanal dezenfeksiyonu çeşitli avantajları ile ön plana çıkan uygulamalardan biridir.

Lazerle Kanal Tedavisi Fiyatları - Lazer Kök Kanal Tedavisi İstanbul

Lazer Destekli Kök Kanal Dezenfeksiyonu Nedir?

Lazer destekli kök kanal dezenfeksiyonu, sinir dokusu uzaklaştırılmış kök kanallarındaki bakterilerin elimine edilmesi amacıyla bölgeye özel bir lazer uygulaması yapılması işlemidir. Çeşitli lazer uygulamalarında lazerin enerjisi ve dalga boyu özellikleri mikroorganizmaların yok edilmesinde etkili olabilmektedir. Bunun yanı sıra doku seçici özellikleri sayesinde korunması gereken dokularda etki oluşturmadan işlem yapılabilir. Yapılan pek çok çalışmada kanal tedavisinde kullanılan lazer destekli kök kanal dezenfeksiyonu işlemlerinin bakteri sayılarını anlamlı bir şekilde azalttığı gösterilmiştir. Dezenfeksiyon işlemlerinde oldukça etkili bu uygulama, özellikle diş köklerinde kronik apse gelişmesi ya da inatçı enfeksiyonların gözlenmesi durumunda tedavi sürecinde sıklıkla tercih edilir.

Lazerle Kanal Tedavisi Fiyatları İstanbul

Lazerle kanal tedavisi fiyatları İstanbul’da bulunan kliniğin lokasyonu, diş hekiminin tecrübesi, ihtiyaç duyulan başka diş tedavileri ve planlanan estetik diş kaplama çeşidi etkilidir. Lazerle kanal tedavisi sonrası tercih edilen zirkonyum veya porselen diş kaplama çeşitleri de fiyatları şekillendirmektedir. İstanbul’da lazerle kanal tedavisini uygun fiyatlara tecrübeli diş hekimlerimiz tarafından Avedent diş kliniğinde yaptırmak isteyen hastlarımız bizimle iletişim kurabilirler.

Lazer Destekli Kök Kanal Dezenfeksiyonunun Avantajları Nedir?

Çeşitli özel uçları sayesinde kök kanalı boyunca iyi bir şekilde dezenfeksiyon sağlayabilir. Bunun yanı sıra kökün ucunda apse ya da lezyon gelişmesi durumunda bu bölgelerin dezenfeksiyonunda da etkili olabilir. Bu sayede iyileşme sürecini hızlandırıcı bir etki gösterebilir.

Kanal tedavilerinde başarı şansının artmasına katkıda bulunabilir. Bu durum dişin kaybedilme ihtimalini de azaltacağından diş kaybının neden olabileceği fonksiyon ve estetik kayıplarının önlenmesinde etkili olabilir. Pratik bir uygulama yöntemi olması sayesinde tedavi süresinin azalmasında katkı sağlayabilir. Sonuç olarak hasta, diş çekimi gibi geri döndürülemez bir işlemden kurtulmuş olur.

Lazer Destekli Kök Kanal Dezenfeksiyonu ile Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerle kanal tedavisi uygulamasında ihtiyaç duyulan lokal anestezi uygulamalarını takiben yapılan ilk işlem çürük ve desteksiz dokuların temizlenmesidir. Ardından diş, kök kanallarına giriş yapılabilecek şekilde düzenlenir. Kök kanalları açıldıktan sonra bölgenin fiziksel temizleme işlemine başlanır. Fiziksel temizleme işlemlerinin arasında uygulamanın çeşitli dezenfeksiyon yöntemleri ile desteklenmesi gereklidir. Bu aşamada gerek duyulan durumlarda özel uçları ile birlikte lazer ışını diş köklerine ulaştırılır.

Bölgenin düzenlenmesi ve dezenfeksiyonu tamamlandığında tek seanslı bir tedavi uygulanacaksa kök kanallarının dolgusu yapılır ve ardından dişe uygulanacak restorasyon planlanır. Çok seanslı bir uygulamaya ihtiyaç duyulan durumlarda ise kanalların içerisine özel bir ilaç yerleştirilir. Ardından dişin üzerine geçici dolgu uygulaması yapılır ve bir sonraki tedavi seansı planlanır. Çok seanslı kanal tedavisinde tedavi seansları, enfeksiyon belirtileri ortadan kaldırılana kadar devam eder. İdeal koşulların sağlandığı tespit edildiğinde kanal dolgusu aşamasına geçilir.

Endodonti, Kanal Tedavisi, Retreatment, Endokron İstanbul Kadıköy

Tedaviden Sonra Süreç Nasıl İlerler?

Tedaviyi takip eden süreçte günlük rutinleri engelleyecek bir konfor kaybı gelişmez. İşlemden sonraki ilk birkaç gün uygulama yapılan dişte bir miktar hassasiyet gözlenmesi normaldir. Bu durum dokuların iyileşme sürecine girmesinden kaynaklanır.

Genellikle lazer destekli kök kanal dezenfeksiyonu ile yapılan tedavilerde geleneksel yöntemlerin tercih edildiği tedavilere oranla daha minimal bir hassasiyet gelişir. Bu problem birkaç gün içerisinde iyileşme sürecine paralel olarak azalarak ortadan kalkar.

Avedent deneyimli hekim kadrosu ve güncel ekipmanları ile birlikte kanal tedavilerinde yararlanılan pek çok uygulamayı sizlere sunar. Siz de kliniğimize dilediğiniz zaman başvurabilir ve kanal tedavisi ihtiyacınızda lazer destekli kök kanal dezenfeksiyonu uygulamaları hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.