Mini
İmplant

Mini İmplant Nedir? İstanbul Mini İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Mini
İmplant

Mini İmplant Nedir? İstanbul Mini İmplant Fiyatları Ne Kadar?
Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy
Mini İmplant

İmplant uygulamaları, diş eksikliği olan pek çok hastada ideal bir protez uygulaması yapılması amacıyla tercih edilebilir. Bu sayede kişinin fonksiyonel kayıpları ortadan kaldırılabilir ve estetik bir gülüş elde edilebilir. Ancak ideal bir implant uygulaması yapılabilmesi için implant uygulaması planlanan bölgede yeterli seviyede kemik dokusu olması gerekir. Bölgede kemik dokusunun artırılması için çeşitli uygulama alternatifleri olsa da hastalarda bu uygulamaların yapılamadığı bazı durumlarla karşılaşılabilir. Günümüzde diş hekimliği alanındaki çeşitli gelişmeler bu durumlarda da ideal implant uygulamaları yapılmasına izin verebilir. Gelişen yeni tedavi yöntemleriyle birlikte daha az kemik dokusu varlığında bile ek işlemlere gerek olmadan implant tedavileri tamamlanabilir. Mini implant uygulamaları bu tedavi yöntemlerinden biridir.

Mini İmplant İstanbul - Mini İmplant Fiyatları?

Mini İmplant Nedir?

Mini implantlar, kemik içerisine yerleştirilerek diş kökününü taklit eden dar çapa sahip titanyumdan yapılmış vidalardır. Geleneksel implantlardan temel farkı çaplarının yaklaşık geleneksel implantların yarısı kadar olmasıdır. Mini implantlar, hem kemik dokusunda hem de yumuşak dokularda daha minimal işlemler yapılmasıyla uygulanabilir.

Mini İmplant Fiyatları İstanbul

İstanbul’da mini implant fiyatları, implant sayısı ve implant üstü protez yapısının porselenzirkonyum veya emax&empress olması gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

Mini implant fiyatları için İstanbul’da bulunan kliniğimizden online randevu alabilir veya bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Mini İmplantlar Ne Zaman Tercih Edilir?

  • Çene kemiğinin genişliğinin standart implant uygulamaları için yeterli olmadığı durumlarda mini implant uygulaması yapılabilir.

  • İnce kemiklere sahip olan ve hareketli protez kullanan hastalarda proteze destek olarak kullanım konforunu artırmak amacıyla planlanabilir.

  • Kemik dokusunu artırmak için gerekli olan kemik grefti uygulamalarının neden olacağı ek maliyetin elimine edilmesi istendiğinde tercih edilebilir.

  • Kemik grefti uygulamaları sonrasında gerekli olan iyileşme süreçleri için yeterli vakit bulunamadığında uygulanabilir.

  • İleri yaşlardaki hastalarda implant uygulamalarının mümkün olan en minimal işlemler ile tamamlanması amacıyla tedavi planına dahil edilebilir.

Mini İmplant Uygulamalarının Avantajları Nelerdir?

  • Tedavi işlemi geleneksel uygulamalara oranla daha kısa sürede tamamlanabilir.

  • Çene kemiği üzerinde yapılan işlemler daha minimaldir. Bu sayede işlem sonrası ağrı, şişlik ya da kanama gelişimi ihtimali minimuma iner ve iyileşme süreci daha kısa bir sürede tamamlanabilir.

  • İşlem bölgesinde diş eti dokusunun açılmasına ihtiyaç duyulmadan uygulama yapılabilir.

  • Uygun koşulların sağlanabilmesi durumunda implant uygulaması ile aynı seans içerisinde geçici protezler implant üzerine yerleştirilebilir.

  • Kişiye uygulanabilecek alternatif implant tedavilerine oranla maliyeti daha düşüktür.
Mini İmplant Uygulaması ile Tedavi Nasıl Yapılır?

Mini İmplant Uygulaması ile Tedavi Nasıl Yapılır?

Mini implantlar ile yapılan tedavi uygulamaları, geleneksel implant ile yapılan uygulamalarla oldukça benzerdir. Tedaviye ilgili bölgeye lokal anestezi yapılmasıyla başlanır ve bu sayede konforlu bir uygulama yapılabilmesine olanak tanır. İmplantın yerleştirileceği alanın üzerinde yer alan diş eti dokusu kaldırılır.

Ardından kemik içerisinde dar çaplı bir yuva hazırlanır ve ilgili implant yuvaya yerleştirilir. Dokularda yapılan işlemlerin oldukça minimal olması sayesinde implant yerleştirilmesini takiben geçici protezler implantların üzerine uygulanabilir. Kemik ile mini implantın ideal bir şekilde kaynaştığı zaman ise geçici protezler çıkarılır ve daimi protezlerin yerleştirilmesiyle tedavi tamamlanır.

Mini İmplant Uygulamasından Sonra Süreç Nasıl İlerler?

Cerrahi bir işlem olması nedeniyle mini implant uygulamasından sonra minimal düzeyde ağrı ve ödem meydana gelebilir. Diş hekiminin reçete edeceği ilaçların önerilen şekilde kullanılması ve soğuk kompres uygulaması yapılmasıyla bu problemler kısa sürede ortadan kaldırılabilir.

Tedaviyi takip eden ilk günlerde sert ya da yapışkan gıdalardan kaçınılması uzun ömürlü bir tedavi sağlanabilmesi için önemlidir. Diş yüzeylerinde olduğu gibi implant yüzeylerinde de bakteri plakları birikebilir. Ağız hijyeninin yeterli olmadığı durumlarda implant çevresinde de doğal dişlere benzer şekilde diş eti iltihapları gelişebilir ve ilerleyen dönemlerde çene kemiğinde yıkıma neden olabilir.

Bu nedenle doğal dişler için yapılan rutin ağız bakımı uygulamalarının implantlar için de yapılması gerekir.

İmplant Diş Tedavisi İstanbul-Kadıköy

Avedent alanında uzman diş hekimi kadrosuyla pek çok implant uygulaması alternatiflerini sizlere sunar. Siz de kliniğimize dilediğiniz zaman başvurabilir ve mini implant uygulamalarının sizin için uygunluğu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.