Porselen Lamine Diş Kaplama

Porselen Lamine Diş Kaplama, Fiyatları İstanbul Kadıköy

Porselen
Laminalar

Porselen Lamine Diş Kaplama, Fiyatları İstanbul Kadıköy
Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy
Porselen Laminalar

Kimi zaman diş yüzeyindeki doku kayıpları kimi zaman da dişlerin çeşitli şekil ve renk özellikleri kişide estetik kaygılara yol açabilir ya da fonksiyonu bir miktar kısıtlayıcı etki gösterebilir. Bu durumlarda hem tedavi hem de estetik düzenleme amacıyla uygulanabilen pek çok uygulama alternatifi karşımıza çıkar. Özellikle çeşitli protez uygulamaları, dayanıklılıkları ve sağlıklı dokulara destek oluşturmaları sayesinde ön plana çıkan işlemlerdir. Dişlerin yalnızca ön kısımlarında değişim yapılmasına ihtiyaç duyulan durumlarda ise porselen lamine diş kaplamalar sağladığı çeşitli avantajlar ile sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasındadır.

Porselen Lamine Diş Kaplama Fiyatları? İstanbul

Porselen Lamine Diş Kaplama Nedir? İstanbul

Porselen lamine diş kaplamalar (Laminate Veneers), diş yüzeylerinin sadece ön bölgesi üzerinde çalışılarak hazırlanan estetik görünümü doğal diş dokularıyla uyumlu diş protez uygulamalarıdır. Bu özel protez tipleri ile dişlerin yalnızca ön bölgesinde yer alan deformasyonların tedavisi yapılabilir.

Dişlerde yapılması istenen şekil, form ve renk değişiklikleri bu uygulamalarla birlikte sağlıklı doku miktarını büyük ölçüde koruyarak gerçekleştirilebilir. Kişinin doğal diş yapısı, yüz profili, estetik beklentileri ve karakter özellikleri gibi parametreler hesaba katılarak dişler üzerinde pek çok düzenleme yapılabilmesine imkan tanır. Porselen lamine diş kaplamaları, detaylıca planlanan tasarım özellikleriyle birlikte kişiye özgü ve estetik alanda başarılı bir görünüm sağlanmasında önemli oranda katkı sağlayabilir.

Siz de porselen lamine diş kaplamasını İstanbul’da deneyimli diş hekimlerimize yaptırmak isterseniz Avedent Diş Kliniği ile iletişim kurabilirsiniz.

Porselen Lamine Diş Kaplama Fiyatları Ne Kadar? İstanbul

Porselen lamine diş kaplama fiyatları, İstanbul’da bazı faktörlere bağlı olarak değişmektedir.

Diş kliniğinin lokasyonu, porselen lamine diş kaplama yapılacak diş sayısı, kaplama diş öncesi yapılacak uygulamalar, tedavi gerektiren ekstra diş ve diş eti hastalıklarının olması gibi faktörler fiyatları etkilemektedir.

Porselen diş kaplama tedavisini İstanbul’da uygun fiyatlara yaptırmak istiyorsanız Avedent Diş kliniği ile iletişim kurarak daha detaylı bilgiler alabilir isterseniz hemen randevu oluşturabilirsiniz.

Porselen Lamine Diş Kaplama Uygulamaları Hangi Durumlarda Yapılabilir?

 • Kaybedilen doku miktarına bağlı olarak kesici dişlerin ön ve yan yüzeylerinde meydana gelen çürüklerin tedavi edilmesinde kullanılabilir. Aynı zamanda kayıp miktarına bağlı olarak ilgili bölgelerde meydana gelen diş kırılmalarının tedavisinde de tercih edilebilir.

 • Dış faktörlerin neden olduğu renklenme ve lekelenme problemleri bu uygulamalar ile maskelenebilir.

 • Doğal olarak koyu diş rengine sahip kişilerin dişlerinde kalıcı ve büyük oranda renk değişimi beklentisi olduğu durumlarda porselen lamine işlemleri planlanabilir.

 • Diş boyunun uzatılması istendiğinde tercih edilebilir.

 • Aralıklı diş dizilimi olan hastalarda boşlukları kapatacak şekilde dişlerin düzenlenmesine imkan tanır.

 • Dişlerin minimal düzeyde çapraşık olduğu durumlarda ihtiyaç duyulan bölgelerde aşındırmalar yapılarak diş profillerinin düzenlenmesinde kullanılabilir.

Porselen Lamine Diş Kaplama Tedavilerinin Avantajları Nelerdir?

 • Diş dokusundaki aşındırma ihtiyacı dişin sadece ön yüzeyindedir. Oldukça minimal bir doku düzenlemesi yapıldığından sağlıklı diş dokuları büyük oranda korunarak tedavi süreci tamamlanabilir.
 • Dijital ortamda planlama yapılmasına olanak tanıyan bilgisayar destekli tasarım uygulamalarla, tedavi için hazırlanan tasarım hastaya işlem öncesinde sunulabilir. Bu sayede tasarım detaylıca ve daha objektif bir şekilde değerlendirilebilir.
 • Dişlerin konumlarının uygun olduğu durumlarda tedavi işlemlerinden önce hazırlanan tasarım ağız içinde prova edilebilir.
 • Porselen lamine protez kaplama, diş yüzeyine yapıştırıldıktan sonra protezin dayanıklılık özelliği önemli derecede artar. Bu durum uzun ömürlü bir tedavi sağlanmasında fayda sağlar.
 • Kullanılan materyalin aşınmalara karşı dirençli olması sayesinde protez ile doku uyumu uzun süre korunabilir.
 • Kolaylıkla cilalanabilir bir yüzeye sahip olduğundan pürüzsüz bir doku oluşturulması mümkündür. Bu yüzey özelliği sigara, çay ya da kahve gibi renklenmeye neden olabilen ürünlerin protezin renginde değişiklik oluşturma ihtimalinin önüne geçilmesini sağlar.
 • Protez yüzeyinin cilalanmış olması plakların tutunmasını engelleyici işlev gördüğünden diş ve diş eti dokusunun mevcut sağlığının sürdürülmesinde yardımcı olabilir.
Porselen Lamine Diş Protezlerinin Hangi Durumlarda Tercih Edilmesi Uygun Değildir?

Porselen Lamine Diş Kaplamaların Hangi Durumlarda Tercih Edilmesi Uygun Değildir?

Porselen lamine diş kaplamaları, yüksek şiddete sahip orantısız yükleri sağlıklı olarak karşılayacak düzeyde bir dayanıklılığa sahip değildir. Dişler; bu orantısız yüklere kalem ısırma, tırnak yeme, diş sıkma ya da gıcırdatma gibi parafonksiyonel alışkanlıklar nedeniyle maruz kalabilir. Bu nedenle parafonksiyonel problemlerin varlığı uygulanacak tedavinin ömrü ve başarı şansı için tehlike arz eder. Alt çenenin önde konumlanma durumu veya ön dişlerin baş başa kapanması gibi alt ve üst çene ilişkisinin kalıtımsal problemleri de orantısız yük dağılımının bir başka nedenidir. Yük dengesini bozan ilgili problemlerin var olduğu kişilerde lamine tedavisi yapılabilmesi için öncelikle dengeyi bozan ana etkenin tedavisi gerçekleştirilmelidir.

Porselen lamine diş kaplama uygulaması yapılabilmesi için işlem yapılacak dişin protez ile bağlantı sağlamaya uygun olması gerekir. Mine dokusunda yapısal bozulmalara neden olan kalıtsal hastalıkların varlığında bağlantı problemleri meydan gelebilir. Bu hastalıkların gözlendiği kişilerde dişin yüzeyindeki dokunun kalitesi ve doku miktarı dişin lamine ile ideal bağlantı sağlanabilmesi için yeterli olmadığından lamine uygulaması ile tedavi planlanması mümkün olmaz.

Çeşitli faktörlere bağlı olarak dişlerde ileri düzeyde renkleşme meydana gelmişse porselen lamineler bu dişlerde maskeleme sağlanması için yeterli olamayabilir. Bu protezlerin yüksek ışık geçirgenliği pek çok durumda natürel diş görünümüne uyumlu olması ile avantaj sağlasa da yüksek oranda maskelemeye ihtiyaç duyulduğunda dezavantaja dönüşebilir.

Porselen Lamine Diş Kaplama Tedavisinden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Porselen lamine diş kaplamalrın bakımının sağlanması için rutin ağız bakım prosedürleri olan diş fırçalama ve diş ipi ya da arayüz fırçası kullanımına dikkat edilmesi yeterlidir. Kabuklu ve sert yiyeceklerden kaçınmaya özen gösterilmesi hem doğal diş dokusunun sağlığı için hem de yapılan protez uygulamalarının uzun ömürlü olarak kullanılabilmesi açısından önemlidir.

Düzenli diş hekimi kontrollerinin yapılması ilgili dişleri tehdit edebilecek enfeksiyon gelişiminin ya da yük dağılımlarındaki değişimlerin meydana geldiği durumlarda erken teşhis yapılabilmesini sağlar.

Porselen Lamine Diş Kaplama Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Avedent gelişmiş teknolojiye sahip ekipmanları ve alanında uzman kadrosuyla porselen lamine tedavilerini sizlere sunar. Siz de İstanbul’da bulunan kliniğimizden kolaylıkla randevunuzu oluşturabilir ve detaylı muayenenin ardından porselen lamine diş kaplama tedavisinin size uygunluğu konusunda daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Porselen lamine diş kaplama tedavisini İstanbul’da Avedent Diş Kliniğinde deneyimli diş hekimlerimize yaptırmak için bizimle iletişim kurun.