E-max® Empress
Veneer

E-max® Empress Diş Kaplama Nedir? Fiyatları? İstanbul Kadıköy

E-max® Empress
Veneer

E-max® Empress Diş Kaplama Nedir? Fiyatları? İstanbul Kadıköy
Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy
E-max® / Empress Veneer

Ağız içerisindeki pek çok faktör, kişinin diş protezi yaptırma ihtiyacını ortaya çıkarabilir. Diş protezleri eksik dokuların ya da yük dengesizliklerinin neden olduğu durumlarda doku desteği görevi görür. Kimi zaman ise estetik kaygıların giderilmesi amacıyla dişin renk, boyut ve şekil özelliklerinin düzenlenmesi amacıyla uygulanır. Her iki problemin de gözlendiği durumlarda ise genellikle sağlanabilecek estetik görünümün doğal dişler ile uyumu ihtiyaç duyulan dayanıklılık özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.
Ancak günümüz teknolojileri sayesinde estetik anlamda oldukça başarılı bir materyalin dayanıklılık özellikleri artırılarak üretilmesi mümkün hale gelmiştir. Bu teknolojilerden yararlanılarak hazırlanan E-max / Empress diş protezleri, doğal diş görünümüyle oldukça uyumlu estetik özelliklerinin yanı sıra yüksek dayanıma sahip olmasıyla ön plana çıkar.

E-max / Empress Diş Kaplamaları Nedir? Fiyatları Ne Kadar? İstanbul

E-max / Empress diş kaplamaları; yüksek dayanıma sahip olması için güçlendirilmiş, natürel diş dokusuyla oldukça uyumlu özel bir seramik materyalden hazırlanan diş protezleridir. Bu kaplama yönteminde kullanılan materyal, laboratuvar şartlarında yüksek basınç uygulamasına maruz bırakılarak güçlendirilir ve potansiyel darbelere karşı daha dirençli hale getirilir.

E-max / Empress Diş Kaplama Fiyatları Ne Kadar? İstanbul

E-max / Empress diş kaplama fiyatları, işlem yapılacak diş sayısı başta olmak üzere ihtiyaç duyulan ekstra ağız ve diş sağlığı tedavileri ile bilrikte değerlendirilmektedir. Kaliteli ve uygun fiyatlı Emax ve Empress diş kaplama tedavilerini yaptırmak için İstanbul’un en iyi diş kliniklerinden birisi olan Avedent ile iletişim kurabilir ve hemen randevu oluşturabilirsiniz.

E-Max / Empress Diş Kaplamalarının Uygulanabildiği Durumlar Nelerdir?

 • Belirli bir düzeye kadar olan çürük lezyonlarının, kırılmaların ya da aşınma durumlarının tedavi edilmesi ve neden oldukları estetik kaybın düzenlenmesi amacıyla planlanabilir.
 • Kanal tedavisi uygulanmış dişler, canlı dişlere göre daha kırılgan hale geldiğinden kaybedilen dokunun miktarına bağlı olarak desteklenmeye ihtiyaç duyabilir. Bu durumlarda dayanıklılığı artırmak amacıyla E-Max / Empress diş kaplamalarına başvurulabilir.
 • Tedavi prosedürleri için ihtiyaç duyulmasının yanı sıra, doğal dişler ile uyumlu estetik görünüm özellikleri sayesinde kişiye özgü gülüş tasarımı oluşturulmasında sıklıkla tercih edilir.
 • Renk değişim düzeyinin miktarına bağlı olarak dişlerde renklenme ya da lekelenme problemlerinin kamufle edilmesi amacıyla uygulanabilir.
 • Diş boyutlarının çene kavsi için küçük kaldığı aralıklı diş dizilimine sahip kişilerde diş boyutlarının bir miktar artırılması ve boşluk alanların kapatılması amacıyla uygulanması planlanabilir.
 • Dişlerin ileri düzeyde olmayan çapraşıklık problemlerinde ortodontik tedavi uygulamasına alternatif olarak tercih edilerek diş ilişkilerinin düzenlenmesinde etkili olabilir.

E-Max / Empress Diş Kaplama Materyali Hangi İşlemlerde Kullanılabilir?

Minimal aşındırmaya ihtiyaç duyma özelliğiyle ön plana çıkan porselen laminelerde dayanıklı protezler elde edilmesi amacıyla sıklıkla tercih edilir.

Tüm diş yüzeylerini içeren kaplama tedavileri de E-max / Empress diş protezi materyalleriyle kolaylıkla hazırlanabilir. Kanal tedavili dişlerde kaplamaların dayanıklılığının artırılması gerekli olduğunda dişin kökünden destek alan endokron uygulamalarında kullanılabilir.

Dayanıklı dolgu uygulamaları yapılmasına ihtiyaç duyulduğunda laboratuvarda hazırlanan özel dolgu işlemleri olan inlay ve onlay uygulamalarında da tercih edilebilir.

E-Max / Empress Diş Kaplamalarının Avantajları Nelerdir?

 • Renk seçeneklerinin çeşitliliği, yüksek ışık geçirgenlik özelliği ve kolay cilalanabilir yapısıyla doğal dişlerle uyum içinde tedaviler yapılabilmesine imkan tanır.

 • Diş protezinin tasarımı ve üretim aşaması dijital ortamla bilgisayar destekli uygulamalarla yapıldığından tedavi süresi kısa ve dokular ile uyumu yüksek bir tedavi yapılabilir.

 • Planlanan tasarımlar tedavi sonrasında dijital ortamda saklanabilir ve tekrar ihtiyaç duyulursa bu kayıtlar üzerinden işlem yapılarak tedavi tamamlanabilir.
E-Max / Empress Diş Kaplamalarının Avantajları Nelerdir?
 • Pürüzsüz cilalı yüzeyi ve yüksek doku uyumu sayesinde plak tutulumunu engelleyici etki gösterir. Bu durum rutin ağız bakım uygulamalarına özen gösterildiğinde diş ve diş eti dokusunun sağlığının korunmasında önemli oranda fayda sağlar.

 • Protezin diş eti dokusundan çıkış profili doğal diş görünümü ile uyumlu olarak hazırlanabilir.

 • Aşınmaya neden olabilen etkenlere karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir. Bu sayede cilalı yüzeyinin pürüzsüzlüğü ve materyalin renk özellikleri uzun süre korunabilir.

 • Destekleyici bir metal altyapı kullanımına gerek olmadığından geleneksel metal alt yapılı diş protezlerinde ortaya çıkan mat ve karanlık görüntü E-max / Empress uygulamalarında gözlenmez. Geleneksel alt yapılı protezlerde diş etine yakın bölgede karşılaşılan gri yansıma problemi de bu protez uygulamaları sonrasında meydana gelmez.

 • İçeriğinde metal bir element yer almaması sayesinde metal alerjisine sahip olan kişilerde de güvenle kullanılabilir.

 • Dişe yapıştırılmasında kullanılan materyaller diş ve protez arasında kimyasal olarak bağlantı oluşturur ve ağız içerisinde çözünmeye uğramaz. Bu durum diş protezinin uzun ömürlü olarak kullanılabilmesi için büyük avantaj sağlar.

 • Kullanılan materyalde boyutsal değişim meydana gelmeyeceğinden yapılan protez veya tedavinin uygulandığı diş dokusunda hasar olmadığı sürece protezle diş uyumu bozulmaz.

E-Max / Empress Diş Kaplamaları Hangi Durumlarda Uygulanamaz?

E-max / Empress diş kaplamaları, tek diş eksikliklerinin tedavisinde yüksek dayanıma sahip olsa da diş eksikliklerinin neden olduğu boşlukların restore edilmesi için uygun değildir.

Bu durumlarda uygulanacak köprü uygulamalarında daha dayanıklı bir materyal tercih edilmelidir. Tırnak yeme, diş sıkma gibi parafonksiyonel alışkanlıkların varlığında dişlere gelen kuvvet, yapılacak protezin ömrünü önemli oranda kısaltabilir.

Bu problemlerin varlığında ideal bir tedavinin yapılabilmesi için öncelikle ilgili alışkanlık için bir tedavi planı oluşturulmalıdır. İlgili alışkanlıkların tedavisinin sağlamasının mümkün olmadığı durumda ise uzun ömürlü bir tedavi için zirkonya gibi daha yüksek dayanıma sahip protezlerin tercih edilmesi daha uygun olur.

E-Max / Empress Diş Kaplamaları Hangi Durumlarda Uygulanamaz?

Avedent gelişmiş teknolojiye sahip ekipmanları ve deneyimli hekim kadrosuyla birçok protez uygulaması için size yardımcı olur. Siz de muayene olmak için dilediğiniz zaman kliniğimize başvurabilir ve E-max / Empress kaplama tedavilerinin size uygunluğu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.