Gülüş Tasarımı Hollywood Gülüşü

Gülüş Tasarımı, Hollywood Gülüşü, İstanbul Kadıköy

Kişiye Özgü Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı, Hollywood Gülüşü, İstanbul Kadıköy
Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy
Kişiye Özgü Gülüş Estetiği

Kişinin sahip olduğu gülüş, kimi zaman estetik kaygıların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu durum kişinin özgüven eksikliği geliştirmesinde ve sosyal hayatının olumsuz yönde etkilenmesinde önemli bir rol oynayabilir. Bu olumsuz etkilerin ortadan kaldırılması amacıyla diş hekimliği alanındaki çeşitli tedavilerden yararlanılarak kişiye özgü gülüş tasarımı oluşturulabilir. Gelişen teknolojiler ise günümüzde bu problemlerinin ortadan kaldırılmasını sağlayan işlemleri çok daha pratik bir hale getirir.

İstanbul Gülüş Tasarımı (Hollywood Gülüşü) Gülüş Estetiği Nedir? Fiyatları?

Gülüş Tasarımı (Hollywood Gülüşü) Nedir? İstanbul

Gülüş tasarımı (Hollywood Gülüşü), gülme aktivitesi ve konuşma fonksiyonu gibi benzeri eylemler sırasında gözlenen diş profilinin ve ağız görümünün çeşitli dokular üzerinde planlanan işlemlerle düzenlenmesidir. Kişiye özgü gülüş tasarımı ise tüm bu işlemlerin hastanın yüz yapısı, karakter özellikleri ve estetik beklentileri gibi değişkenlik gösteren parametrelerin göz önüne alınarak planlanmasını ifade eder. Bu uygulamalarda birincil öncelik fonksiyonel olarak kişinin ağız ve diş yapısına uyumlu tasarım alternatiflerinin oluşturularak uzun ömürlü ve sağlığı destekleyici tedavi planı ortaya koymaktır. Bu temel hedefin yanı sıra tercih edilen renk tonları çevre dokulara bağlı olarak belirlenir.

Yapılacak restorasyon planlamalarında ise şekil özellikleri karakteri yansıtacak ve kişinin estetik beklentilerini karşılacayacak şekilde düzenlenir. Gülüş tasarımı uygulamaları günümüzde bilgisayar destekli tasarım ve üretim teknolojileri ile pratik bir şekilde yapılabilir. Bu kapsamda yapılan uygulamalar tasarım alternatifleriyle detaylı planlama yapılabilmesi ve öngörülebilir sonuçlara sahip tedavi işlemleri gerçekleştirilebilmesiyle ön plana çıkar. Detaylı olarak hazırlanan planlamalar ile doku uyumu yüksek etkin bir tedavi oluşturmak mümkündür.

Gülüş tasarımı (Hollywood gülüşü) ile İstanbul’da kişiye özgü gülüş estetiği uygulamaları hakkında daha fazla bilgi edinmek ve randevu için Avadent Diş Kliniği ile iletişim kurun.

Gülüş Tasarımı (Hollywood Gülüşü) Fiyatları Ne Kadar? İstanbul

Gülüş tasarımı (Hollywood Gülüşü), İstanbul’da bulunan kliniğimizde, tamamen kişiye özgü gülüş estetiği uygulamalarını içerir ve fiyatları da her hastamıza özel uygulamaların belirlenmesi sonrası oluşmaktadır.

Gülüş tasarımı, kombine bir çok tedaviyi içerebilir; implant diş, all on four/all on six, zirkonyum diş kaplama, porselen lamine diş kaplama, diş eti hastalıkları tedavisi, ortodontik veya periodontik tedaviler bunlardan bazılarıdır.

İstanbul’da deneyimli diş hekimleri kadromuz tarafından uygun fiyatlara kişiye özgü gülüş tasarımı yaptırmak isteyen hastalarımız diş kliniğimiz ile iletişim kurarak randevu oluşturabilirler. Fiyatlarla ilgili ön muayene sonrası net bilgi alabilirsiniz.

Kişiye Özgü Gülüş Tasarımı Avantajları Nelerdir?

Gülüş tasarımı ve üretim aşamaları dijital veri işleme sistemleri ile birlikte bireye özgü olarak kısa sürede ve detaylı olacak şekilde planlanabilir.

Tasarım ve üretim aşamalarının bilgisayar ortamında yapılması ölçüm sistemlerinde meydana gelebilecek materyal deformasyonlarının neden olabileceği problemleri ortadan kaldırır.

Alınan kayıtlar, yapılan planlamalar ve oluşturulan tasarımlar dijital sistemde kayıtlı tutulabilir. Bu kayıtlar ihtiyaç duyulması durumunda tekrar değerlendirilerek tedavi sürecinin kısaltılmasında oldukça faydalı olabilir.

Gelişmiş restorasyon materyalleri sayesinde doğal görünümden ödün verilmeden kişiye yeni bir gülüş profili sunulabilir.

Kişinin gülüş profili nedeniyle yaşadığı özgüven problemlerinin ortadan kaldırılmasında ve psikolojik sağlığın devamlılığında etkili olabilir.

Çeşitli diş ve diş eti hastalıkları gülüş tasarımı kapsamında uygulanabilen işlemlerle birlikte tedavi edilebilir.

Sağlıklı Dişlere Sahip Bireylerde Hangi Gülüş Tasarımı Uygulamaları Yapılabilir?

Dokuların sağlıklı, dişlerin kapanış ilişkilerinin düzgün olduğu hastalarda dişlerin form, boyut veya renk özelliği ya da diş etlerinin görünme düzeyi veya asimetrisi estetik kaygıların nedeni olabilir. Yalnızca renk tonunun estetik beklentiye uyumsuz olduğu durumlarda dişlerdeki birkaç tona kadar olan değişim beklentisi birkaç diş beyazlatma uygulamalarıyla karşılanabilir. Daha ileri düzeydeki renk değişimlerinin istendiği durumlarda veya diş rengiyle beraber form ya da boyut özelliklerinde de değişimi planlandığında ise çeşitli restorasyon uygulamaları planlanır.

Bu kapsamda beklenen değişim düzeyi ve ilgili dişlerin durumları göz önüne alınarak bonding uygulamaları, porselen lamina, zirkonyum diş kaplama, E-max&Empress, estetik dolgu, aşındırmasız lamine ve inlay- onlay restorasyonlar gibi çeşitli yöntemler arasından tercih yapılır. Estetik kaygının ana nedeninin diş etinin seviyesi ya da asimetrisi olduğu durumlarda ise tedavi yöntemi olarak diş eti düzenlenmesi veya kesilmesi gibi periodontoloji işlemleri ön plana çıkar.

Pembe estetik olarak da bilinen bu uygulamalar tek başına tedaviyi oluşturabilir ya da ihtiyaç duyulması halinde diğer tedavi uygulamalarıyla birlikte kombine edilerek planlanabilir.

Gülüş Tasarımının (Hollywood Gülüşü) Faydaları

Gülüş Tasarımının (Hollywood Gülüşü) Faydaları

Gülüş tasarımı, Hollywood gülüşü, gülüşünü güzelleştirmek ve yepyeni bir gülüş estetiğine sahip olmak isteyenler için kesin bir çözümdür. Gülüş tasarımının ya da yaygın bir kullanım olan Hollywood gülüşünün bir çok faydası bulunmaktadır. Hastlarımızın şaşırtıcı dönüşümlerinin yanında gülüş tasarımı ile elde ettikleri faydaları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kendine olan güveni artırır
 • Yüz estetiğinin iyileştirilmesini sağlar
 • Yaşam kalitesini ve diş sağlığını iyileştirir
 • Sosyal hayat ve iş yaşamında daha rahat olmayı sağlar
 • Rahatsız edici diş kusurları düzeltilir
 • Kişiye özel gülüş tasırımları yapılabilir 
 • Kapsamlı gülümseme değişiklikleri yapılabilir
 • Uzun ömürlü sonuçlar sunar
 • Özel teknikler sayesinde küçük dokunuşlarla büyük değişimler sağlanabilir 
 • Doğal görünümlü sonuçlar elde edilir
 • Dişlerin fonksiyonu geliştirilir
 • Psikolojik açıdan daha iyi hissttirir
 • Güvenle gülümseme imkanı
 • Son teknolojik imkanlar kullanılır

Diş ve Diş Eti Hastalıklarının Varlığında Planlanabilen Gülüş Tasarımı Uygulamaları Nelerdir?

Diş dokularının çeşitli faktörler nedeniyle hasar gördüğü durumlarda, uygulanabilecek tedavi alternatifleri dişlerde var olan hastalığa ve hastalığın neden olduğu kaybın derecesine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Minimal çürük veya diş kırılması durumunda estetik ve fonksiyonel problemlerin tedavisi dolgu işlemleri ya da lamina uygulamalarıyla yeterli olabilir. Doku kaybı daha yüksek olan ya da dayanıklılığın daha yüksek oranda artırılmasına ihtiyaç duyulan durumlarda ise zirkonyum diş gibi çeşitli kaplama yöntemleri tercih edilebilir. Bu uygulamalar yüksek doku kaybı olan dişlerin maskeleme ve dayanıklılık ihtiyaçlarının karşılanmasında etkili olabilir.

Çeşitli hastalıklara bağlı olarak meydana gelen diş eti büyümesi ya da diş eti çekilmesi, diş etinin düzenlenmesi ya da kesilmesi işlemleriyle tedavi edilebilir. Ancak diş eti hastalığında doku düzenlemesi yapılabilmesi için öncelikle bölgedeki enfeksiyonun ortadan kaldırılması gerekir. Doğuştan eksik dişlerin olduğu ya da çeşitli nedenlerle dişlerin kaybedildiği durumlarda ise implant diş, all on four/all on six tedavileri veya köprü uygulamaları gülüş tasarımı planına dahil edilebilir.

Diş ve Diş Eti Hastalıklarının Varlığında Planlanabilen Gülüş Tasarımı Uygulamaları Nelerdir?
Dişlerdeki Çapraşıklıklar Gülüş Tasarımı ile Tedavi Edilebilir mi?

Dişlerdeki Çapraşıklıklar Gülüş Tasarımı ile Tedavi Edilebilir mi?

Çapraşıklıklar için uygun olan tedavi alternatifleri çapraşıklığın seviyesine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Minimal düzeyde gözlenen çapraşıklık kısa sürede tedavinin sağlanmasının beklendiği durumlarda bonding uygulamaları veya dental laminalarla maskelenebilir. Bu işlemler, sağlıklı diş dokusunu büyük oranda koruyarak uygulama yapılabilmesine izin verdiğinde tedavide sıklıkla tercih edilir.

Çapraşıklığın bir miktar daha fazla olduğu ya da sağlıklı dokuların daha fazla desteğe ihtiyaç duyduğu durumlarda ise kaplama uygulamaları daha doğru bir tercih olabilir. Bu uygulamalar kapsamında porselen kaplamalar, e-max uygulamaları ve zirkonyum kaplamalar estetik üstünlükleri sayesinde ön plana çıkar. Belirli bir düzeyin üzerinde çapraşıklığın var olduğu hastalarda ise tedavinin sağlıklı olarak yapılabilmesi için ortodonti tedavilerinden şeffaf plak (invisalign) ve diş teli uygulamalarının tercih edilmesi gerekli olabilir.

Kişiye Özgü Gülüş Tasarımında Nelere Dikkat Edilir?

Gülüş tasarımı uygulamaları kapsamında ağız içerisindeki birbirinden farklı dokular üzerinde birçok farklı işlem alternatifi mevcuttur. Bu işlemlerde kimi zaman yalnızca biri tedavi için yeterli olurken bazı durumlarda birden çok işlem türünün bir arada uygulanması gerekli olabilir. Özellikle işlemlerin kombine edilmesine ihtiyaç duyulduğunda bütüncül bir yaklaşım ile tedavinin planlanması büyük önem taşır. Bu işlemin ideal bir şekilde planlanması için kimi zaman çeşitli alanlarda uzmanlaşmış hekimlere danışılması gerekli olabilir. Tedavinin uzmanlık gerektiren prosedürler içerdiği daha komplike durumlarda ise hastanın ilgili işlemler için uzman hekime yönlendirilmesine ve tedavinin birden çok hekim ile tamamlanmasına ihtiyaç duyulabilir.

Her hastanın ağız içi dokularının sağlık durumu, dişlerinin yapısal özelliği, yüz profili ya da fonksiyonel alışkanlıkları ve ihtiyaçları farklılık gösterebilir. Bu nedenle uygun tedavi alternatiflerinin de bu şartlara bağlı olarak kısıtlanabileceği bilinmelidir. Ancak dokuların sağlığının desteklenebileceği tedavi alternatifleri oluşturulduğunda estetik beklentilere bağlı olarak pek çok düzenleme ile gülüş profilinde önemli değişimler sağlanabilir. Diş ve çevre dokuların sağlığının korunmasının öncelik sıralamasında birinci sırada yer alması tedavinin sürdürülebilirliği açısından oldukça önemlidir. Ağız içindeki dokularda mevcut bir hastalık varlığında ise sağlıklı bir tedavinin gerçekleştirilebilmesi için planlamada öncelik hastalıkların iyileştirilmesi için gerekli uygulamalardadır. İhtiyaç duyulan diğer düzenlemeler dokuların sağlığına kavuşturulmasından sonra tamamlanır.

İstanbul Gülüş Estetiği - Hollywood Smile İçin Neden Avedent'i Tercih Etmelisiniz?

İstanbul Kadıköy’de Avedent Diş Kliniği olarak Gülüş Estetiği alanında en iyisini sunmak için sizleri bekliyoruz. Alanının en iyilerinden oluşan diş hekimi kadromuz ile İstanbul’da Gülüş Estetiği yaptıran hastalarımızın hayatlarına dokunmaya devam ediyoruz. İnanılmaz dönüşümler yaşayan hastalarımızın arasına siz de katılabilirsiniz. Kişiye özel gülüş tasarımları ile kendine güveni artan hastalarımızın Avedent  Diş Kliniğini tercih etme sebepleri olarak şunları söyleyebiliriz: 

 • Avedent’te anında Gülüş Estetiği tedavi süreci başlar ve seanslar arasında uzun bekleme süreleri ile karşılaşmazsınız.
 • Uzman diş hekimlerimiz, diş hekimliği alanındaki gelişmeleri yakından takip eder ve sizin için en iyi tedavileri uygular.
 • Kliniğimizde son teknolojiyi ürünü 3D Tasarım ve Freze Sistemleri kullanılmaktadır. Ayrıca gerekli tedavilerde hazırlıklarımızı kurum içi diş laboratuvarımızda yapmaktayız. Bu nedenle diş tasarımlarınızın her aşamasını laboratuvarlarımızda bizimle birlikte yönetebilirsiniz.
 • Kliniğimizde tercih etmeleri halinde hastlarımıza genel anestezi veya sedasyon teknikleri altında tedavi imkanı sunmaktayız.  Ekibimizde ayrıca hastalarımızın tercihine göre uygulama esnasında anestezi uzmanı da bulunmaktadır.
 • İstanbul dışından gelecek olan hastalarımıza, konaklama ve ulaşım için kliniğimizin ilgli personeli yardımcı olmaktadır.
 • Sağlık Bakanlığı tarafından sertifikalandırılmış olan kliniğimiz sıkı hijyen standartlarına uymaktadır.
İstanbul Gülüş Estetiği - Hollywood Smile İçin Neden Avedent'i Tercih Etmelisiniz?

Avedent güncel teknolojileri takip eden ekibi ve üst düzey teknolojik ekipmanları ile pek çok gülüş tasarımı uygulamasını sizlere sunar. Siz de dilediğiniz zaman dişlerinizin sağlığının devamlılığını sağlarken estetiğini düzenlemeye imkan tanıyacak tedavi alternatiflerini öğrenmek için ister yurt içinden isterseniz de sağlık turizmi kapsamında yurt dışından kliniğimize başvurarak muayene randevunuzu oluşturabilirsiniz. Alanında uzman hekimlerimize danışarak İstanbul’da size özel hazırlanacak gülüş tasarımı (Hollywood gülüşü) planlanması ile tedaviler hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Gülüş tasarımı için İstanbul’da bulunan Avedent Diş Kliniği ile hemen iletişim kurarak randevu oluşturabilirsiniz.