Fast & Fixed
1 Günde İmplant Diş

Fast & Fixed 1 Günde İmplant Diş İstanbul

Fast & Fixed
1 Günde İmplant Diş

Fast & Fixed 1 Günde İmplant Diş İstanbul
Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy
Fast & Fixed
(1 Günde İmplant Diş)

Diş eksiklikleri kişinin yemek yeme, konuşma gibi önemli fonksiyonel aktiviteleri gerçekleştirmesinde çeşitli zorluklara neden olabilir. Estetik görünümde oluşturduğu problemler ile kişinin psikolojik sağlığını negatif yönde etkileyebilir. Bu alanların restore edilerek ilgili problemlerin çözülebilmesi için çeşitli yollara başvurmak mümkündür. İmplant uygulamaları, pek çok avantajlı yönü sayesinde bu problemlerin tedavisinde sıklıkla tercih edilir. İmplant uygulaması yapıldığında genellikle ilgili kayıpların tedavilerinin uzun bir sürece yayılacağı düşünülür. Ancak uygun koşulların sağlanabildiği pek çok durumda Fast & Fixed (1 günde implant diş) tekniği ile kişi aynı gün içerisinde geçici bir sabit proteze kavuşabilir.

Bir Günde İmplant Diş
(Fast & Fixed) İstanbul - 1 Günde İmplant Fiyatları

Bir Günde İmplant Diş
(Fast & Fixed) Tekniği Nedir?

Fast & Fixed, tüm dişlerini kaybetmiş ya da mevcut dişlerin tamamının çekimine ihtiyaç duyulan durumlarda implant ve geçici sabit protez yerleştirilmesinin aynı seans içinde yapılabilmesine imkan tanıyan bir tedavi yöntemidir. Dişlerin çekimine ihtiyaç duyulan durumlarda bile çekim ile aynı gün implant uygulaması mümkün olabildiğinden kişi aynı gün içerisinde yeni bir gülüş profiline kolaylıkla ulaşabilir. Fast & Fixed tekniği ile açılı implant uygulaması planlanarak arka bölgede kemik dokusu yetersiz olan hastalarda ek cerrahi işleme gerek kalmadan implant tedavisi yapılabilir.

Bir günde implant, İstanbul’da Avedent Diş Kliniğinde muayene sonrası uygunluğu tespit edilen hastalarımız için büyük kolaylık sağlar. Hastalarımız 1 günde implant yerleştirme işleminin tamamlanması ve geçici sabit protezleri ile hiçbir estetik kaygı yaşamadan günlük yaşamlarına devam ederler.

Bir Günde İmplant Diş Fiyatları İstanbul

İstanbul’da bir günde implant diş tedavi fiyatları, diş çekimi yapılıp yapılmayacağı ve implant sayısına göre değişebilir.

Ayrıca sabit implant üstü protez dişin porselen, zirkonyum veya emax&empress olması da fiyat konusunda belirleyici rol oynamaktadır.

1 günde implant fiyatlarının, anında implant yerleştirme işleminin yapılması, geçici sabit protezlerin sağladığı avantajlar ve estetik kaygıdan uzak bir iyileşme dönemi değerlendirildiğinde çok yüksek olmadığı söylenebilir.

Bir günde implant diş tedavi fiyatları için İstanbul’da bulunan kliniğimizden online randevu alabilir veya bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Bir Günde İmplant (Fast & Fixed Tekniği) Avantajları Nelerdir?

  • Tedavinin önemli bir kısmı tek seans içerisinde tamamlandığından kısıtlı zamanı olan hastalarda tedavi planlaması yapılabilmesini kolaylaştırır.

  • Estetik görünümde ve konuşma fonksiyonlarında aynı gün içerisinde iyileşme sağlanabilir. Bu durum kişinin özgüvenini geri kazanmasında önemli oranda faydalı olabilir.

  • Belirli bölgelerdeki kemik dokusu eksiklikleri pek çok durumda tekniğin uygulanmasına engel teşkil etmez. Bu sayede ek bir cerrahi işleme gerek duyulmadan sağlıklı bir tedavi yapılabilmesi mümkün hale gelir.

Fast & Fixed (1 Günde İplant) Tekniği ile Tedavi Yapılabilmesi için Gerekli Koşullar Nelerdir?

  • Tedavi aşamasına geçilmeden önce ağız hijyeni iyi bir seviyeye getirilmelidir.

  • Diş çekimleri planlanıyorsa klinik imkanları, çekim bölgesinde iyi bir temizleme işlemi yapılabilmesi için gerekli ekipmanları barındırmalı.

  • Tüm dişlerini kaybetmiş hastalarda küçük azı dişlerinin yer alması gereken bölgede kemik miktarı ve yoğunluğu yeterli düzeyde olmalıdır.

  • Protezin yapılacağı laboratuvarın imkanları bu teknik ile hazırlanacak geçici sabit protezler için uygun olmalı.
Fast & Fixed Yöntemi ile Tedavi Nasıl Yapılır?

Fast & Fixed Yöntemi ile Tedavi Nasıl Yapılır?

Bir Günde İmplant Diş Nasıl Yapılır?

Yapılan ilk muayenede öncelikle klinik ve radyografik tetkiklerle birlikte kişinin Fast & Fixed yöntemi ile tedavisinin uygun olup olmadığı değerlendirilir. Ağız içerisinde hijyen eksikliğine bağlı olarak enfeksiyon gözleniyorsa öncelikle enfeksiyon etkenlerinin ortadan kaldırılması ve ağız bakım rutininin düzenlenmesi gerekir. Bir günde implant diş yapımı için koşullarının sağlanabildiği durumlarda öncelikle kişiye özel olarak bir protez tasarımı belirlenir. Ardından bu protezin uygulanabilmesi için ihtiyaç duyulan destek alanlar belirlenir. Bu alanlarda yer alan kemik dokusunun uygunluğu ise çenelerin 3 boyutlu radyografik görüntüsü üzerinden incelenir. Uygulanacak implantların boy, çap ve lokasyon özelliklerine detaylı bir şekilde karar verilmesinin ardından tedavi aşamasına geçiş yapılır.

Bir günde implant diş tedavi aşamasında implantların uygulanması sırasında konforlu bir tedavi sağlanabilmesi için öncelikle lokal anestezi uygulaması yapılır. Ağız içerisinde çekimi gerekli olan dişler mevcut ise tedaviye diş çekimleri ile başlanır. Bu işlemi takiben çekim boşlukları özenle temizlenir ve implant uygulaması için hazır hale getirilir. Yapılacak implantın uygun boyut ve konum özellikleri dikkate alınarak çene kemiğinde belirlenen bölgelerde gerekli implant yuvaları hazırlanır. Ardından implantların her biri ilgili yuvalara yerleştirilir. İmplant tedavisi tamamlandıktan sonra ise hazırlanan geçici diş protezleri implantların üzerine adapte edilir ve anında implant tedavisinin birinci aşaması tamamlanmış olur.

İmplantların doku ile bağlantısının sağlanabilmesi için yüksek kuvvetlerden kaçınılması ve stabilizasyonunun korunması gerekir. Bu nedenle kalıcı diş protezlerinin implantların üzerine uygulanabilmesi için belirli bir süre beklenmesi gerekir. Bu süreç kişiden kişiye değişkenlik göstermekle birlikte alt çene için minimum 5 hafta, üst çene için ise minimum 10 hafta sürmektedir. Kemik kaynaşmasının sağlanması durumunda ise tedavinin ikinci aşamasına geçiş yapılır. Bu aşamada geçici diş protezleri ağız içerisinden uzaklaştırılır. Kalıcı protezlerin provası yapılır ve implant ile ideal uyumun sağlanması durumunda kalıcı diş protezleri implanta adapte edilerek tedavi tamamlanır.

Fast & Fixed Tekniği ile Yapılan Tedavilerin Ardından Nelere Dikkat Edilmelidir?​

Bir Günde İmplant (Fast & Fixed Tekniği) Tedavisi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

İmplantların uzun ömürlü olarak kullanılabilmesi için ağız hijyeni oldukça büyük önem taşır. Bir günde implant diş tedavisi sonrasi ideal bakımların sağlanabilmesi için diş fırçalama ve diş ipi ya da ara yüz fırçası kullanımını içeren ağız bakımı rutinine önem gösterilmelidir. Yapılan uygulamayı takip eden ilk aylarda implant üzerine gelen kuvvetler ise tedavi ömründe etkili olan bir diğer önemli unsurdur.

Kalıcı protezlerin uygulanmasına kadar geçen bu süreçte gelen kuvvetlerin minimumda tutulmasına özen gösterilmelidir. Bu dönemde günlük beslenme rutininde yapılacak bazı değişiklikler kuvvet kontrolünde büyük etki gösterir. Bu kapsamda sert ve yapışkan gıdalara bir süre ara verilmesi, bu yiyecekler yerine yumuşak gıdaların beslenme rutinine dahil edilmesi önerilir. Kalıcı protezlerin uygulanmasından sonraki süreçte belirli aralıklarla kontrol randevusu oluşturulması da implantın korunmasında faydalı olabilir.

Bu randevular, ilerleyen dönemlerde implantın sağlığını tehdit edecek yeni faktörlerin oluşması durumunda erken teşhis edilip kalıcı probleme neden olmadan tedavi edilmesini sağlayabilir.

Avedent; alanında uzman hekim kadrosu, gelişmiş ekipmanları ve uygun laboratuvar koşulları ile birlikte pek çok implant uygulamalarını sizlere sunar. Siz de tedavi ihtiyacınız için kliniğimize başvurabilir ve Fast & Fixed tekniği ile yapılan tedavilerin sizin için uygunluğu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.