Tek Seanslı
Kanal Tedavisi İstanbul

Tek Seanslı Kanal Tedavisi, Fiyatları İstanbul Kartal

Tek Seanslı
Kanal Tedavisi

Tek Seanslı Kanal Tedavisi, Fiyatları İstanbul Kartal
Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy
Tek Seanslı Kanal Tedavisi

Ağız içerisinde meydana gelen çeşitli problemler dişlerin damar ve sinir pakedi olan pulpa dokusunun hasar görmesine neden olabilir. Bazı durumlarda pulpa dokusundaki bu hasarın çeşitli uygulamalar ile geri döndürülmesi mümkün olmayabilir. Bu durumda dişin ve çevre dokuların sağlığının korunabilmesi için damar ve sinir paketinin çıkarılması gerekebilir. Tek seanslı kanal tedavileri bu kapsamda uygulanan tedavilerden biridir.

Tek Seanslı Kanal Tedavisi Nedir?

Tek seanslı kanal tedavisi, dişin enfekte damar ve sinir paketinin uzaklaştırılması ile aynı seans içerisinde kök kanalı dolgusunun yapılmasını kapsayan kanal tedavileridir. Dişlerin bu işlemler için uygun olması durumunda tedavi sürecinin kısa bir şekilde tamamlanmasına olanak tanımasıyla ön plana çıkar. Dişin durumu uygun değilse çok seanslı kanal tedavisi uygulanır.

Kanal Tedavisinde Tek Seans Dişteki Enfeksiyonun İyileştirilmesi İçin Yeterli midir?

Tek seanslı kanal tedavileri doğru durumlarda uygulandığında enfeksiyonun ortadan kaldırılması için yeterlidir. Bu durumda en önemli konu dişin ve çevre dokuların enfeksiyona maruziyetinin belirlenmesidir. Erken dönemde dişin kök ucu, enfeksiyondan etkilenmeden önce hastalığın teşhisi yapılabilmiş ise tek seans içerisinde ideal bir tedavi sağlanabilir.

Tek Seanslı Kanal Tedavisi Fiyatları Ne Kadar? İstanbul

Tek seanslı kanal tedavisi fiyatları İstanbul’da bulunan kliniğin lokasyonu, birlikte planlanan diğer diş tedavileri, estetik diş kaplama çeşidi tercihi ve diş hekiminin deneyimi gibi faktörlerden etkilenir.

Kanla tedavisi gören dişin zayıf ve kırılgan yapıda olması durumunda zirkonyum veya porselen diş kaplama yapılması gerekebilir. Böyle bir durumda kalan tedavisinde fiyatın yükselmesi ve seans sayısının artması mümkündür.

İstanbul’da tek seans kanal tedavisini uygun fiyatlara tecrübeli diş hekimlerimiz tarafından Avedent diş kliniğinde yaptırmak isteyen hastlarımız bizimle iletişim kurabilirler.

Tek Seanslı Kanal Tedavileri Hangi Durumlarda Yapılabilir?

Dişlerin canlılığını kaybetmediği durumlarda gelişen enfeksiyon dişin kökünü çevreleyen dokulara ulaşmadığında tek seanslı kanal tedavileri planlanabilir. Dişlerin uzayarak genel hattın aşağısında yer aldığı durumlarda dişin olması gereken konum özelliklerine göre protez uygulaması yapılabilmesi için ihtiyaç duyulan aşındırma miktarı artabilir.

Bu durumda damar sinir paketinin açığa çıkma riski varsa ilgili dişlerde enfeksiyon gelişmemesi için tek seanslı kanal tedavisi uygulaması gerekli olabilir. Dişlerin canlılığını kaybettiği durumlarda diş içerisinde ya da diş kökü çevresinde henüz bir enfeksiyon gelişmemişse kanal tedavisinin tek seansta tamamlanması mümkün olabilir.

Tek Seanslı Kanal Tedavileri Hangi Durumlarda Uygulanmaz?

Bölgenin komşuluğundaki dokularda şişlik olması, dişe baskı gelmesi durumunda ağrı gelişmesi gibi çeşitli belirtiler enfeksiyonun diş kökündeki kemik dokusuna yayıldığını gösterebilir. Bunun yanı sıra, kemik dokusuna yayılan enfeksiyonlar belli bir boyuta ulaştığında radyografik görüntüler üzerinden tespit edilebilir. Bu durumlarda enfeksiyonun ideal bir şekilde iyileştirilmesi için tek seans yeterli olmayacağı için çok seanslı tedavilerin tercih edilmesi daha doğru olur.

Canlılığını kaybeden dişlerde ağrı gelişimi bu bölgede enfeksiyon geliştiğini ifade eder. Geçmişte kanal tedavisi yapılmış dişlerde ağrı gelişimi gözlenmesi de bu durum ile benzer etki gösterir. Bu durumlarda tek seansta yapılacak bir tedavi iyileşmenin sağlanabilmesi için yeterli değildir.

Eğri ya da tıkalı kanalların gözlenmesi durumunda tedavinin tek bir seans süresi içerisinde tamamlanması vea çene eklemi hastalıklarına sahip kişilerin standart bir seans süresi boyunca ağzını açık tutması mümkün olmayabilir. Bu nedenle bu hastalarda daha kısa tedavi seanslarının planlanması gerekebilir. Bu durumlarda tedavinin birden çok seansa yayılması daha sağlıklı bir tedavi oluşturulmasına yardımcı olabilir.

Tek Seanslı Kanal Tedavilerinin Avantajı Nedir?

Tek Seanslı Kanal Tedavilerinin Avantajı Nedir?

Tedaviler kısa sürede tamamlanabilir ve kişi tedavi sonrası rutin hayatına kolaylıkla dönebilir. Dişin restorasyonu için gerekli uygulamalara daha erken başlanabilir. Bu sayede estetik ve fonksiyonel kayıplar daha erken tedavi edilebilir.

Tek Seanslı Kanal Tedavileri Nasıl Yapılır?

Tedaviye ilgili alana lokal anestezi uygulaması yapılmasıyla başlanır ve ardından uygulama yapılacak dişler izole edilir. Bölge uyuştuğunda dişlerin yüzeyindeki çürükler ile desteksiz alanlar temizlenir ve kök kanallarının girişleri açılır. Kanallardaki enfekte dokular, mekanik aşındırmalar ve özel yıkama solüsyonlarıyla uzaklaştırılır. Ardından kök kanalının dolgusu yapılır ve dişlerin restorasyonu için gerekli uygulamalar gerçekleştirerek tedavi tamamlanır.

Tek Seansta Kanal Tedavisi Yaptıranlar Nelere Dikkat Etmeli?

Tek seansta kanal tedavisi yaptıranlar bu işlemden verim almak ve dişlerini sağlıklı bir şekilde kullanmak istiyorlarsa öncelikle bu tedavi için nitelikli bir diş kliniği ile görüşmedirler. Tek saensta kanal tedavisine uygun bir aday olup olmadığınızın belirlenmesi uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Uygun bir aday olmanız halinde kök kanalındaki enfeksiyonun iyi bir şekilde temizlenmesi ve ardından dolgu yapılması gerekir.

Tek seansta kanal tedavisi yaptıranlar tedavi sonrasında işlem gören dişi çiğneme esnasında rahatlıkla kullanabiliryor olmalıdır.  Bu tedavinin başarılı olduğunu gösterir. Tedavi sonrasında dişinizde geçmeyen bir hassasiyet ve çiğneme esnasında ağrı oluyorsa tek seansta kanal tedavisi başarılı olmamış demektir.

Siz de tek seansta kanal tedavisi yaptırarak doğal dişlerinizi sağlıklı bir şekilde kullanmak istiyorsanız Kadıköy’de bulunan Avedent Diş Kliniğine bekliyoruz.

Avedent, deneyimli diş hekimi kadrosuyla çeşitli hastalıkların tedavisi için uygun pek çok tedavi uygulamasını sizlere sunar. Siz de kliniğimize kolaylıkla başvurabilir ve kanal tedavisi uygulanması gereken dişlerinizin tek seanslı kanal tedavileri için uygunluğu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.