fbpx
Diş
Çekimi
Diş Çekimi, Diş Çekimi Fiyatları İstanbul

Diş
Çekimi

Diş Çekimi, Diş Çekimi Fiyatları İstanbul
Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy
Diş Çekimi İstanbul

Ağız içerisinde yer alan dişlerde pek çok nedene bağlı olarak hastalık gelişimi olabilir. Bu hastalıklar uzun dönemde tedavi edilemediğinde dişlerin çevre dokularında da enfeksiyon gelişimi meydana getirebilir. Günümüzde pek çok durumda dişlerin restore edilmesi ve çevre dokuların geri kazanılması mümkündür. Ancak dokuların geri döndürülemeyecek derecede hasar gördüğü durumlarda, çevre dokularda daha fazla kayıp oluşmasını önlemek amacıyla diş çekimi yapılması gerekli olabilir.

Diş Çekimi İstanbul - Diş Çekimi Fiyatları Ne Kadar? Çocuk Diş Çekimi

Diş Çekimi Nedir?

Diş çekimi, restorasyonlar ile tedavi edilmesi mümkün olmayan dişlerin kemikteki soket olarak adlandırılan yuvasından çıkarılması işlemidir. Diş çekimi uygulaması ile birlikte çevre dokularda iyileşme sağlanması ve çeşitli düzenlemeler yapılması mümkün hale gelir.

Diş çekimi son çare olarak düşünülmelidir. Diş dokusunun kanal tedavisi, dolgu veya zikonyum, porselen, e-max&empress diş kaplamaları ile onarılamadığı durumlarda diş çekimi yapılabilir. Diş çekimi, her diş için özel olarak yapılan bir işlemdir, örneğin 20’lik diş çekimi normal diş çekimi dışında değerlendirilmesi gereken cerrahi bir işlemdir. 

Diş Çekimi Fiyatları İstanbul

Diş çekimi fiyatları İstanbul’da bulunan diş kliniğinin lokasyonu, işlem yapılacak dişin hasar durumu ve konumuna göre değişebilir. Diş çekimi, hasarlı diş ve çevre dokuların durumu değerlendirildikten sonra yapılmalıdır. Diş eti hastalıkları ve çene kemiği ile ilgili yapılacak işlem ve tedaviler de diş çekimi fiyatlarını etkileyebilir.

İstanbul’da diş çekimi fiyatları hakkında kesin bilgi sahibi olmak için uzman diş hekimleri tarafından değerlendirme yapılmalıdır.   İstanbul’da diş çekimi yaptırmak isteyen hastalarımız Avedent Diş Kliniği ile iletişim kurarak daha detaylı biligi alabilirler.

Çocuk Diş Çekimi İstanbul

Çocukların süt dişleri ve hiç istenmese de daimi dişleri ihtiyaç halinde çekilmektedir. Diş hekimlerinin çocuk diş çekimine özel bir önem vermeleri gerekmektedir. Çocuk diş çekimi için İstanbul’da Avedent Diş Kliniği en doğru adreslerden birisidir. Çocuk diş hekimliği (Pedodonti) bölümümüzde, flor ve fissür örtücü uygulamalar, süt dişi tedavisi ve hamilelikte diş sağlığı konularında hizmet vermekteyiz.  Çocuklar için özel eğitim almış olan diş hekimlerimiz size her konuda yardımcı olmaya hazırdır.

Diş Çekimi Nasıl Yapılır?

Diş çekiminin planlanabilmesi için öncelikle ağız içi klinik ve radyografik muayeneler ile birlikte detaylıca değerlendirilmelidir. Tedavi aşamasına geçildiğinde konforlu bir işlem yapılabilmesi için öncelikle bölge lokal anestezi yardımıyla uyuşturulur. Bu aşamadan sonra dişe uygulanan baskı kuvveti hissedilebilir olsa da herhangi bir ağrı duyulmadan tedavi tamamlanabilir.

Uyuşturulan bölgedeki dişin yuvası ile bağlantısı özel aletlerle gevşetilir. Ardından diş soketinden çıkarılır ve dişi çevreleyen dokular tümüyle temizlenir. Çekim bölgesine gazlı bez yerleştirilerek kanamanın kontrol altına alınmasının ardından tedavi sonlandırılır.

Dişler Hangi Durumlarda Çekilir?

  • Diş çekimi ihtiyacının en yaygın nedenleri, dişlerin travma ya da çürük lezyonlarının etkisi ile tamir edilemeyecek kadar hasar görmesidir.
  • Dişlerin çevresinde yer alan dokularda geri döndürülemeyecek düzeyde kaybedilmesi durumunda dişlerin çekimleri gerekli olabilir. Bu durum diş enfeksiyonunun kemiğe yayılması ile gelişebildiği gibi diş eti enfeksiyonunun ileri düzeyde yayılım göstermesine bağlı olarak da meydana gelebilir.
  • Genetik olarak küçük çene yapısına ve büyük dişlere sahip olan kişilerin diş diziliminde belirgin bir çapraşıklık gözlenebilir. Bu durumlarda ortodontik tedavi sürecinde şeffaf plak (invisalign) ve diş teli tedavisi için bazı dişlerin çekimi planlanabilir.
  • Çene içerisinde gömülü kalan dişlerin çevre dokuların sağlığını tehlikeye atabileceği durumlarda cerrahi diş çekimi planlaması yapılabilir.
  • Kemoterapi gören ya da bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaç kullanan kişilerde genel sağlığın korunması ön planda olduğundan enfeksiyon gelişme riski olan dişlerin çekimi planlanabilir.

Avedent deneyimli hekim kadrosu ile birlikte pek çok diş tedavisi uygulamalarını sizlere sunar. Siz de dilediğiniz zaman kliniğimizden randevu alabilir, diş çekimi ihtiyacınız hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy

ONLİNE RANDEVU

Randevu tarih ve saati
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?
Size hangi saatte ulaşalım?
Dosya ekleyiniz (Panoramik rontgen - vb.)