Pembe Estetik
& Diş Eti Estetiği

Pembe estetik ve diş eti estetiği İstanbul

Pembe Estetik
& Diş Eti Estetiği

Pembe estetik ve diş eti estetiği İstanbul
Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy
Pembe Estetik & Diş Eti Estetiği

Kişinin özgüveninde önemli bir etkiye sahip gülüş profili, pek çok nedene bağlı olarak estetik kaygıya neden olabilir. Estetik bir gülüşün sağlanması için kimi zaman çeşitli tedavi uygulamalarının kombinasyonlarına ihtiyaç duyulsa da bazı durumlarda tek bir işlem tedavinin sağlanması için yeterli olabilir. Gummy Smile ( Diş eti gülümsemesi) tedavisi de diş eti estetiği uygulamalarında sıklıkla yapılan bir tedavidir. Pembe estetik (Diş eti estetiği) uygulamaları, hem tek başına uygulandığında hem de diğer tedaviler ile kombine edildiğinde gülüş profilinde önemli değişimler oluşturan uygulamalardan biri olarak ön plana çıkar.

Gummy Smile (Diş Eti Gülümsemesi) Tedavisi - Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği) Nedir? Fiyatları? İstanbul

Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği) Nedir?

Pembe estetik uygulamaları, ağız içerisindeki yumuşak doku alanlarının çeşitli işlemler yardımı ile düzenlenerek gülüş profilinde diş ve diş eti görünümlerinin değiştirilmesini sağlayan uygulamalardır. Bu kapsamda yapılan işlemler ile birlikte gülüş hattı simetrik olacak şekilde düzenlenebilir. Bunun yanı sıra yapılan tedaviler, diş etinin görünürlük oranında da değişim sağlanmasına olanak tanır. Pembe estetik uygulamaları, kişinin diş veya diş eti sağlığı için tehdit oluşturabilecek herhangi bir durum olmadığı sürece her yaşta güvenli bir şekilde uygulanabilir.

Gummy Smile (Diş Eti Gülümsemesi) Tedavisi İstanbul

Gummy smile yani diş eti gülümsemesi tedavisi, gülme esnasında diş etlerinin fazlasıyla ön planda olası durumunda yapılan bir tedavidir. Gummy smile tedavisi pembe estetik alanında yapılan bir diş eti estetiği uygulamasıdır. Bu tedavi ile gülme hattında odak noktasının diş etleri değil dişlerin olması hedeflenir. 

Gummy Smile (diş eti gülümsemesi) tedavileri lazerle diş eti tedavisi sayesinde çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Gummy Smile (Diş Eti Gülümsemesi) Tedavisi - Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği) Fiyatları İstanbul

Gummy smile (diş eti gülümsemesi) tedavisi ve pembe estetik (diş eti estetiği) işlemlerini uygun fiyatlarla İstanbul’da yaptırmak isteyen hastalarımız Avedent Diş Kliniği ile iletişim kurabilirler. Alanında uzman diş doktorlarımızın ön muayenesi sonrası gummy smile tedavisi ve pembe estetik (diş eti estetiği) uygulamaları hakkında detaylı bilgi ve fiyatları öğrenebilirsiniz.

Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği) Uygulamalarının Avantajları Nelerdir?

  • Sağlıklı diş dokularında işlem yapılmasına ihtiyaç duyulmayan oldukça minimal ve konforlu bir uygulama olmasına rağmen estetik görünümün önemli oranda değiştirilebilmesine olanak tanır.
  • Gülüş profilinin estetik kaygıya neden olduğu durumlarda gelişen özgüvensizlik problemlerinin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.
  • Diş eti çekilmesi ya da büyümesi gibi durumlara bağlı olarak gelişen problemlerin bazıları bu uygulamalardan yararlanılarak tedavi edilebilir. Bu sayede rutin ağız bakımını kolaylaştırarak ağız hijyeninin sürdürülebilir olmasına katkı sağlar.

Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği) Uygulamaları Kapsamında Hangi İşlemler Yapılır?

Pembe estetik uygulamalarında diş eti dokusundaki değişimler, gingivektomi ve gingivoplasti uygulamaları ile gerçekleştirilir. Diş eti dokusunun kesilerek uzaklaştırılması ile yapılan gingivektomi uygulaması, diş etinin dişlerin yüzeyini gereğinden fazla örttüğü durumlarda uygulanarak dişlerin boyunun uzatılmasını sağlayabilir. Bu durumun asimetrik bir görünüme neden olduğu durumlarda da simetrik bir görünüm oluşturulmasında etkili olabilir.

Diş eti dokusunun düzenlendiği gingivoplasti uygulamaları ise diş etinin yetersiz olduğu bölgelere dokuların çeşitli yöntemler ile yönlendirilmesine izin vererek diş eti profilinin düzenlenmesini sağlayabilir. Dişin görünürlük miktarının yeterli olduğu ve diş etinin olması gereken konumda yer aldığı durumlarda diş eti görünüm oranının düzenlenmesi için ise dudak konumlandırma işlemi yapılabilir.

Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği) Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Pembe Estetik (Diş Eti Estetiği) Uygulamaları Nasıl Yapılır?

Diş eti estetiğinin sağlanmasında uygulanan pek çok işlem, anestezi uygulamasına ya da dikiş atma işlemine ihtiyaç duyulmadan ağrısız ve konforlu bir şekilde tamamlanabilir. Özellikle lazerle diş eti tedavisinde kullanılan teknolojilerinden yararlanılarak uygulanan tedavilerde dikiş atılmasına ya da anestezi uygulamasına nadiren ihtiyaç duyulur. İşlem sırasında ağrı gelişimine neden olabilecek tedaviler ise lokal anestezi uygulaması ile birlikte konfor kaybına neden olmadan yapılabilir.

Planlamaya uygun olacak şekilde gerekli bölgelerde doku yönlendirmelerinin yapılması ve ihtiyaç duyulan alanlarda diş etinin bölgeden uzaklaştırılması ile birlikte tedavi tamamlanır. Diş eti estetiği uygulamalarının süresi kişinin tedavi ihtiyacına bağlı olarak değişkenlik gösterebilse de genellikle tek bir seansta ve kısa bir süre içerisinde tamamlanabilir. Tedaviyi takip eden ilk günlerde uygulama yapılan dokulardaki iyileşme sürecinde minimal düzeyde ağrı gelişmesi normaldir.

Ancak diş hekiminin yönlendirmelerine dikkat edilmesiyle bu ağrının kısa bir sürede kontrol altına alınması sağlanabilir.

Avedent, uygun ekipmanları ve deneyimli diş hekimi kadrosuyla birlikte pek çok diş eti tedavisini sizlere sunar. Siz de kliniğimizden randevunuzu kolaylıkla oluşturabilir ve diş eti görünümündeki değişim ihtiyacınız için uygun olan pembe estetik işlemleri hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.