Dikişsiz - Ameliyatsız İmplant Fiyatları İstanbul (Flapless - Seamless İmplant)

Dikişsiz İmplant İstanbul Fiyatları-Ameliyatsız-Flapless-Seamless
Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy

Dikişsiz - Ameliyatsız İmplant (Flapless - Seamless)

Flapless veya Semaless implant olarak da adlandırılan dikişsiz implant, iyileşme süresini kısaltan, uygulama sırasında hastaya konfor sağlayan, implant yerleştirmede dikiş ihtiyacını tamamen ortadan kaldıran bir yöntemdir. Bu yönteme ameliyatsız implant da denmektedir. Geleneksel implant ameliyatı sırasında implantın yerleştirileceği kemik dokusuna ulaşmak için diş etleri kesilir ve kemik açığa çıkarılır. Bu şekilde implant diş yerleştirme işlemi yapıldığında diş etindeki kesi alanlarının implant yerleştirildikten sonra dikilmesi gerekir. Eriyen dikiş malzemesi kullanılmadığı sürece bu dikişlerin daha sonra alınması gerekir. Dikişsiz implant teknolojisi sayesinde bu işlem ameliyata gerek kalmadan, dikiş alma zahmetine girmeden kolaylıkla tamamlanır.

Dikişsiz - Ameliyatsız İmplant Nedir?

Dikişsiz implant, 3 boyutlu görüntüleme teknolojisi kullanılarak lazer destekli implant yöntemi ile yapılan implant diş tedavisidir. Diş eti lazer yardımı ile açılarak kemik dokusuna ulaşıldığı için dikişsiz veya ameliyatsız implant diye adlandırılır. Bu yönteme Flapless veya Seamless implant da denir. Avedent Diş Kliniğinde sıklıkla tercih ettiğimiz dikişsiz implant sayesinde hastalar implant işlemlerini daha az cerrahi müdahale ile kolaylıkla tamamlayabilmektedir. İmplant diş tedavinizin İstanbul’da uzman diş hekimlerimiz tarafından dikişsiz, ameliyatsız ve sorunsuz bir şekilde yapılmasını istiyorsanız diş kliniğimizle iletişime geçin.

Dikişsiz İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

3D görüntüleme teknolojisi kullanılarak ameliyatsız implant yerleştirme işlemi daha güvenli ve dikişe gerek kalmadan yapılabilmektedir. Geleneksel teknikte implant yerleştirilirken açılan kesi ile diş eti kaldırılır ve implant yerleştirildikten sonra dikilir. Ameliyatsız implant tedavisinde ise lokal anestezi altında ve 3 boyutlu görüntülemenin yardımıyla, lazer kullanılarak implantın bulunduğu yerde küçük bir kesi oluşturularak dikişsiz implant işlemi gerçekleştirilir. Bu yöntem tedavi sırasında kanamayı azaltır ve implant uygulamasının çok daha kolay yapılmasını sağlar.

Dikişsiz - Ameliyatsız İmplant Fiyatları İstanbul (Flapless - Seamless)

Dikişsiz – ameliyatsız implant fiyatları İstanbul‘da, diş kliniklerinin lokasyonu ve diş hekimlerinin deneyimlerine göre değişmektedir. Ayrıca yapılacak implant diş sayısı, implant üstü protez için tercih edilen porselen veya zirkonyum kaplama, implant öncesi diş çekimi ve ek tedaviler fiyat oluşumunda etkilidir. Dolayısıyla en doğru olanı hastalarımızın ön muayene ile yapılacak işlemlerin belirlenmesinden sonra ameliyatsız – dikişsiz implant fiyatlarını almaları olacaktır. İstanbul Kadıköy’de bulunan Avedent Diş Kliniği ile iletişim kurarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Dikişsiz İmplant Yönteminin Avantaj ve Dezavantajları

Avantajlar

  • İyileşme süresi çok daha kısadır.
  • İmplant yerleştirme işlemi daha konforlu bir şekilde yapılır.
  • Dikiş alınmasına gerek kalmaz ve cerrahi süreç kısalır.
  • Dikiş gerekmediği için diş etinde iz kalmaz.
  • Daha az rahatsızlık, ödem ve enfeksiyon olur.
  • Damar yapısı daha sağlam kaldığı için dokular beslenmeye devam eder.

Dezavantajlar

  • Ameliyatsız implantın sağlık açısından olumsuz bir dezavantajı yoktur.
  • Ancak dikişsiz implantın geleneksel implanta göre daha pahalı olması gibi bir dezavantajından bahsedebiliriz.
  • Ayrıca bu tedavi özel uzmanlık bilgisi gerektirir.