Lazer ile
İmplant

Lazer ile
İmplant

Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy

LAZER İLE İMPLANT

İmplant uygulamaları, ağız ve diş sağlığının bozulmasına neden olan pek çok durumda tedavi imkanı sunması sayesinde diş tedavilerinde sıklıkla tercih edilir. Çeşitli fonksiyonların ve estetik görünümün geri kazanılmasına imkan tanıyan bu uygulamalar güncel teknolojilerle desteklenerek uygulanabilir. Bu sayede daha konforlu ve daha başarılı tedavi uygulamalarının yapılması mümkün olabilir. Lazer ile implant uygulaması bu kapsamda tercih edilen yöntemlerden biridir.

Lazer İmplant İstanbul - Lazerle Dikişsiz İmplant Fiyatları

Lazer Uygulaması İmplant Tedavisinin Hangi Aşamalarında Kullanılabilir?

  • Uygulama yapılması için bölgedeki diş eti dokusunun kesilmesine ihtiyaç duyulduğunda bu uygulama lazer ile yapılabilir. Yumuşak dokulardaki diğer düzenleme ihtiyaçlarında da lazer uygulamalarından yararlanılabilir.

  • Kemik dokusunun düzenlenmesi ya da implant için yuva açılması uygulamaları kemik dokusuna uygun lazerler ile tamamlanabilir.

  • Mevcut implant çevresinde gelişen diş eti iltihaplarının tedavisinde lazer uygulamalarından yararlanılabilir.

Lazerle dikişsiz implant uygulaması (Lazer İmplant), hastalarımızın implant tedavisini maksimum konforla almalarını sağlamaktadır. İstanbul Kadıköy’de bulunan Avedent Diş Kliniğinde lezerle dikişsiz implant tedavisi (Lazer İmplant) yaptırmak için hemen randevu alabilirsizniz.

Lazerle Dikişsiz İmplant Fiyatları İstanbul

Lazerle dikişsiz implant (Lazer İmplant) fiyatları, implant tedavisi yapılacak diş sayısı, yumuşak doku ve kemik dokusunda yapılacak olan işlemlere, implant üstü protezin porselen, zirkonyum veya emax&empress olmasına göre değişebilir.

İstanbul Kadıköy’de bulunan Avedent Diş Kliniğinde lazerle dikişsiz implant (Lazer İmplant) tedavisi yaptırmak ve fiyatları konusunda daha tedaylı bilgi almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Lazer ile Dikişsiz İmplant Uygulaması Neden Tercih Edilir?

Lazerle dikişsiz implant uygulamaları, dokular üzerinde steril işlemler yapılmasını sağlar. Tedavileri takip eden süreçte kullanıldığı bölgelerde oluşan yara dokusu minimaldir. Bu uygulamalarda geleneksel yöntemlerle yapılan tedavilere oranla daha az ağrı ve ödem oluşumu meydana gelir. Bunun yanı sıra iyileşme süreçlerinin de daha kısa bir süre içerisinde tamamlanmasına katkıda bulunur.

Yumuşak dokularda uygulama yapılması için uygun olan lazerle dikişsiz implant uygulaması, kullanım sırasında dokuda minimum hasar ile işlem yapılmasına izin verir. Sert dokular üzerinde uygulama yapılmasını sağlayan lazerlerle yüksek devirli aletler kullanılmasına gerek olmadan çeşitli işlemler yapılabilir. Bu sayede bu aletlerin oluşturduğu ses ve baskıya karşı maruziyet minimuma iner.

İmplant dokusunu çevreleyen kemik ve diş eti dokusunun sağlığı, tedavinin ömrünü büyük oranda etkileyebilir. Bu nedenle implant bölgesinde diş eti hastalıklarının gelişmesi durumunda, erken dönemde teşhis edilmesi ve tedavisinin doğru bir şekilde yapılması büyük önem taşır. Lazer, bakterileri öldürücü bir etkiye sahip olması sayesinde bu dokuların tedavilerinde sıklıkla tercih edilir. Bölgedeki mekanik temizleme uygulamalarını destekleyerek ideal bir tedavi sağlanmasına yardımcı olur.

Lazer ile İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Geleneksel yöntemlerle yapılan implant uygulamalarına oranla daha sessiz bir tedavi uygulaması yapılabilir. Bu sayede tedavi sırasında hastanın konforu önemli oranda artar.

Çeşitli etkinliği ile bölgedeki hücreleri uyarıcı etki gösterebilir. Bu durum dokudaki iyileşme mekanizmasının uyarılmasına yardımcı olur. Bu sayede uygulama sırasında oluşan dokularda işlem yapılması için oluşturulan steril yara bölgelerinde daha hızlı bir iyileşme gözlenebilir.

Mevcut iyileşme döneminin yangılı bir evre gösterdiği durumlarda ise dokudaki uyarıcı etkisinden yararlanılarak daha hızlı iyileşme sağlanması mümkün olabilir. Ağrı kesici ve ağrı gelişimini önleyici aktivite göstermesi sayesinde hem tedavi süreci hem de tedaviyi takip eden süreç konforlu bir şekilde geçirilebilir.

Bu sayede kişi günlük rutinlerine tedaviden sonra kolaylıkla geri dönebilir. Lazer, işlem yapılan bölgede kemik iliği içerisinde yer alan kan hücrelerini uyarır. Bu sayede bağışıklık sistemi de uyarıldığından bölgede oluşturduğu antibakteriyel sürecin devamlılığına katkıda bulunur.

Lazer Diş Hekimliği, Frenektomi, Diş Eti Pembeleştirme İstanbul Kadıköy

Lazerle Dikişsiz İmplant Uygulaması Güvenli midir?

Diş hekimliği alanında pek çok lazer türü farklı dalga boyları ve farklı güç seviyesinde uygulanabilir. Bu özelliklerin işlem yapılacak dokuya uygun olarak seçilmesi önemlidir. Doku için uygun olacak şekilde ayarlanmadığında doku hasarlarına neden olabilir. Ancak deneyimli diş hekimleri tarafından doğru düzenlemeler ile yapılan lazerle dikişsiz implant uygulamaları oldukça güvenlidir.

Avedent, deneyimli hekim kadrosuyla birlikte implant uygulamasında yararlanılan pek çok güncel tedavi yöntemlerini sizlere sunar. Siz de kliniğimizden dilediğiniz zaman randevu alabilir ve lazer ile implant uygulaması ihtiyacınız hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.