Çok Seanslı
Kanal Tedavisi

Çok Seanslı Kanal Tedavisi, Fiyatları İstanbul Kadıköy

Çok Seanslı
Kanal Tedavisi

Çok Seanslı Kanal Tedavisi, Fiyatları İstanbul Kadıköy
Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy
Çok Seanslı Kanal Tedavisi

Dişlerin damar ve sinir pakedi olan pulpa dokusunda gelişen enfeksiyonlar kimi zaman dişin içerisi ile sınırlı kalmayabilir. Diş enfeksiyonuna neden olan bakteriler dişin kök kısmına ulaşarak bu bölgedeki diğer dokularda da tutulum gösterebilir. Bu durumda dişin kökünü çevreleyen dokularda da çeşitli problemler gelişebilir. Enfeksiyon düzeyine bağlı olarak kimi zaman yalnızca kanal tedavisi uygulamaları bu dokuların sağlığına kavuşturulması için yeterli olabilir. Bu durumlarda iyileşmenin ideal bir şekilde sağlanması için planlanan uygulamalar ise çok seanslı kanal tedavileridir.

Kanal Tedavisi (Endodonti) Nedir? Sonrası Nelere Dikkat Etmeli? Fiyatları? İstanbul

Çok Seanslı Kanal Tedavisi Nedir?

Çok seanslı kanal tedavisi, dişin enfekte damar ve sinir paketinin uzaklaştırılmasının yanı sıra enfeksiyonun uzaklaştırılması amacıyla ekstra uygulamaların yapıldığı kanal tedavileridir. Bu uygulamalarda kanal içerisine dokuların dezenfeksiyonunun sağlanması için özel bir ilaç uygulaması yapılır ve bu ilacın bir süre kanal içerisinde beklemesi gerekir. Bu nedenle uygulamanın yapıldığı ilk seans tedavinin tamamlanması için yeterli değildir.

Kanal Tedavisi (Endodonti) Fiyatları? İstanbul

Kanal tedavisi (Endodonti) fiyatları, İstanbul’da bulunan Avedent Diş Kliniğinin uzman doktorları tarafından yapılan ön muayene sonrası netleştirilmektedir. Kanal tedavisi ile birlikte planlanan diğer diş tedavileri, estetik diş kaplama çeşidi, zirkonyum, e-max&empress veya porselen diş kaplama yapılması fiyatı etkileyecektir.

Kanal tedavisi (Endodonti) ve diğer diş tedavilerinin fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için İstanbul’da Avedent Diş Kliniği ile iletişim kurabilirsiniz.

Çok Seanslı Kanal Tedavileri Hangi Durumlarda Uygulanabilir?

  • Enfeksiyonun diş kökünü çevreleyen dokulara yayılım göstermediği durumlarda uzun bir tedavi seansı planlanması mümkün değilse ikinci bir tedavi seansı gerekli olabilir.

  • Eğri ya da tıkalı kanalların varlığında mekanik temizliğin ideal bir şekilde sağlanabilmesi için birden çok tedavi seansına ihtiyaç duyulabilir.

  • Çeşitli çene eklemi hastalıklarına sahip kişilerde eklem bölgesindeki dokuların irite olmaması için kısa süreli ve çok seanslı tedavi uygulamaları planlanabilir.

  • Enfeksiyonun çeşitli dokulara yayılım gösterdiği durumda dokuların iyileşmesi için ekstra uygulamalar gerekli olabilir. Bu durumlarda çok seanslı kanal tedavilerinin uygulanması gerekir.

  • Canlılığını kaybeden dişlerde enfeksiyon gelişmesi durumunda ideal tedavi birden fazla tedavi seansı planlanmasıyla sağlanabilir.

  • Geçmişte kanal tedavisi yapılan bir dişte çeşitli etkenlere bağlı olarak tekrar enfeksiyon gelişimi gözlenebilir. Bu durumda bölgenin iyice temizlenebilmesi için çok seanslı tedavi uygulamalarına ihtiyaç duyulur.

Çok Seanslı Kanal Tedavilerinin Avantajları Nedir?

  • Çene eklemlerine yük binmeden kısa süreli tedavi uygulamaları planlamalarına izin verir.

  • Çene kemiğinde dişlere bağlı gelişen bazı enfeksiyonların tedavi edilebilmesine imkan tanır.

  • Ara seanslarda kök kanalına dezenfeksiyonun sağlanması için özel ilaç uygulaması yapılabilir.

  • Tedavinin etkilerinin restorasyondan önce bir miktar değerlendirilebilmesine yardımcı olur.
Çok Seanslı Kanal Tedavileri Nasıl Yapılır?

Çok Seanslı Kanal Tedavileri Nasıl Yapılır?

Tedavinin başında ihtiyaca bağlı olarak lokal anestezi uygulaması yapılır ve bu sayede tedavi sürecinin konforlu bir şekilde geçmesi sağlanır. Uygulama yapılacak dişler izole edilir ve ilgili dişlerin yüzeyindeki çürük dokusu temizlenir. Ardından desteksiz diş dokusu alanları kaldırılır ve kök kanallarının girişleri açılacak şekilde düzenleme yapılır.

Kök kanalları mekanik aşındırmalar ve özel yıkama solüsyonları ile temizlenirken diş kökü çevresindeki enfeksiyonun çıkışının sağlanabileceği şekilde düzenleme yapılır. Bölge mümkün olduğunca enfeksiyondan arındırılır ve kanalların içerisine özel bir ilaç uygulanır. İlaç uygulamasının etkinlik göstermesi amacıyla diş geçici dolgu ile kapatılır ve ikinci seans için uygun bir tarih belirlenir.

Bir sonraki seansta ilaç diş kanallarından uzaklaştırılır ve bölgenin durumu kontrol edilir. Enfeksiyonun devam etmesi durumunda tekrar ilaç uygulaması yapılır ve yeni bir geçici dolgu ile kapatılır. Bu uygulama enfeksiyon tamamen ortadan kalkana kadar tekrarlanır ve ideal koşullar sağlandığında ise kök kanalına dolgu uygulaması yapılır. Ardından ilgili dişler için ihtiyaç duyulan restorasyonların planlanmasıyla tedavi tamamlanır.

Avedent, deneyimli diş hekimi kadrosu ile dişlerin ağız içerisinde tutulabilmesi için ihtiyaç duyulan pek çok tedavi alternatiflerini sizlere sunar. Siz de dilediğiniz zaman kliniğimize başvurabilir ve enfeksiyon gelişimi gözlenen dişlerinizin çok seanslı kanal tedavileri için uygunluğu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.