fbpx

Sinüs
Lift

Sinüs lifting nedir? Fiyatları İstanbul

Sinüs
Lift

Sinüs lifting nedir? Fiyatları İstanbul
Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy
Sinüs Lift

Ağız içerisindeki dişler pek çok etken nedeniyle kaybedilebilir ya da kimi zaman genetik faktörlere bağlı olarak diş eksiklikleri gözlenebilir. Dişlerin eksik olduğu alanlarda gözlenen problemler ise neden oldukları fonksiyonel ya da estetik kayıplar ile sınırlı değildir. Ağız içerisinde bir bölgedeki dişin eksikliği, o bölgedeki çene kemiğinin fonksiyonda yer almasını engeller ve bu durumda etkisiz kalan kemik dokusu zaman içerisinde yıkıma uğrar. Bu yıkım ile birlikte kemik hacmi azalabilir, sınırı çevredeki anatomik oluşumlara yaklaşabilir ya da çene kemiklerine komşu sinüs boşluklarında sarkmalar gözlenebilir. Bu durumlarda diş eksikliklerinin tedavi edilebilmesi amacıyla implant uygulaması yapılması istendiğinde çeşitli ek cerrahi işlemlere ihtiyaç duyulabilir. Sinüs lift (sinüs tabanı yükseltme) tedavileri ise bu kapsamda uygulanabilen işlemlerden biridir.

Sinüs Lifting (Sinüs Tabanı Yükseltme) İstanbul
Sinüs Lifting Fiyatları

Sinüs Lifting (Sinüs Tabanı Yükseltme) Nedir?

Sinüs lifting (Sinüs Tabanı Yükseltme), üst çene kemiklerine komşu sinüs boşluklarının alt duvarının yukarı alınması ile kemik dokusunun yüksekliğinin geri kazanılması amacıyla uygulanan bir operasyondur. Sinüs boşluğunun taban bölgesi genellikle üst çenenin arka bölgesindeki dişlerin eksikliğine bağlı olarak sarkar. Sinüs lifting uygulamasına bu bölgelerde uzun ömürlü bir restorasyon uygulaması yapılabilmesi için başvurulur.

Sinüs Lifting Fiyatları İstanbul (Sinüs Tabanı Yükseltme Ameliyatı)

İstanbul’da sinüs lifting fiyatları, yapılacak ameliyatın durumuna ve kemik grefti için yapılacak işlemlere göre değişmektedir.

Sinüs tabanı yükseltme ameliyatı (Sinüs Lifting) fiyatları için İstanbul’da bulunan kliniğimizden online randevu alabilir veya daha detaylı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Sinüs Lift Uygulaması Nasıl Yapılır?

Planlanan ilk muayene seansında rutin klinik ve radyografik değerlendirmeler yapılır ve uygulanabilecek tedavi planı ana hatlarıyla belirlenir. Detaylı bir planlama yapılabilmesi için ise üç boyutlu radyografi görüntülerinden yararlanılır. Tedavi aşamasına geçildiğinde işlemin konforlu bir şekilde yapılabilmesi için lokal anestezi uygulamalarından yararlanılır.

Tedavi bölgesi uyuştuktan sonra ilgili sinüs boşluğuna ulaşabilmek amacıyla çeşitli doku düzenlemeleri yapılır. Sinüsü çevreleyen membran dokusuna ulaşıldığında bölgedeki membranın bir kısmı bağlantılı olduğu kemik yüzeyinden ayrılır ve bu bölgede boş bir alan oluşturulmuş olur.

Bu alana, hasta için uygun olan bir kemik grefti yerleştirilir ve greftin hareketsiz kalmasını sağlamak için üzerine özel bir membran uygulanır. Ardından operasyon bölgesini çevreleyen yumuşak dokuların dikiş atılarak kapatılmasıyla tedavi tamamlanır.

Sinüs Lift Uygulamaları ile Aynı Seans İçerisinde İmplant Yapılabilir mi?

İşlem yapılacak bölgedeki koşulların uygun olduğu durumlarda sinüs lift ve implant tedavileri aynı seans içerisinde uygulanabilir. Bu durumun uygunluğunu belirleyen ana faktör ise uygulanması planlanan implantın stabilizasyonudur.

Var olan kemik dokusu implantın dokulara yeterli oranda tutunarak hareketsiz kalabilmesine izin vermelidir. İmplantın stabil bir şekilde ağız içerisinde tutulmasının mümkün olmadığı durumlarda ise sinüs lift uygulamasından sonra bölgede kemikleşmenin gerçekleşmesi beklenmelidir.

Stabilizasyonun sağlanamadığı durumlarda bu uygulamaların aynı seansta yapılması her iki tedavinin de başarısız olmasına neden olabilir.

Sinüs Lifting Operasyonlarından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sinüs Lift Operasyonlarından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • İyileşme sürecinin uygun bir şekilde ilerlemesi amacıyla diş hekiminin reçete edeceği ilaçların önerilere uygun olarak tüketilmesine özen gösterilmelidir.

  • Tedaviyi takip eden süreçte cerrahi bir uygulama yapılmasına bağlı olarak bir miktar ağrı ve ödem meydana gelebilir. İlaçların düzenli kullanımı ve tedaviyi takip eden ilk gün soğuk kompres yapılması bu etkilerin minimuma indirilmesine yardımcı olur.

  • Tedaviyi takip eden ilk günlerde ağız veya burun bölgesinde basınç değişimine neden olan işlemlerden kaçınılması iyileşme süreci için önemlidir. Bu nedenle tükürme, şiddetli bir şekilde sümkürme gibi aktivitelere bir süre ara verilmelidir. Hapşırma ya da öksürmeye neden olabilecek etkenlerden de bu süreçte olabildiğince uzak durulmalıdır.

  • İyileşme dokusunun oluşabilmesi için tedavi uygulaması yapılan gün diş fırçalama uygulaması tavsiye edilmez. Ancak tedaviden 24 saat sonra yumuşak bir diş fırçası ile rutin ağız bakımı uygulamalarına geri dönülmelidir. İyileşmenin ideal bir şekilde sağlanabilmesi için ağız hijyeninin korunması gerekir.

  • Tedaviyi takip eden ilk günlerde dokularda iyileşme mekanizmasını bozan sigara ya da alkol gibi ürünler tüketilmemelidir. Bu süreçte aynı zamanda nefesi zorlayan egzersizlerden uzak durulması önerilir.

  • Sualtı dalışı ya da uçak yolculuğu gibi yüksek basınca maruz kalınan durumlardan en az 1 ay boyunca kaçınılması tedavinin başarısı için önemlidir.

Avedent, alanında uzman hekim kadrosu ile birlikte implant tedavileri için gerekli olan pek çok yardımcı uygulamayı sizlere sunar. Siz de dilediğiniz zaman kliniğimize başvurabilir ve sinüs lift uygulamasının sizin için uygunluğu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy

ONLİNE RANDEVU

Randevu tarih ve saati
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?
Size hangi saatte ulaşalım?
Dosya ekleyiniz (Panoramik rontgen - vb.)