Kırık Diş Tedavisi - Kırık Diş Dolgusu

Kırık Diş Tedavisi, Kırık Diş Dolgusu, Fiyatları İstanbul Kadıköy Erenköy Suadiye
Avedent Diş Kliniği İstanbul Kadıköy

Kırık Diş Tedavisi

Diş kırılması sorunu yaşayan hastalar diş sağlığı açısından risk altındadır. Ayrıca estetik açıdan yaşanan huzursuzluk ayrı bir travma sebebi olabilir. Kırık diş tedavisi seçenekleri ile güvenli bir şekilde hem diş sağlığınızı koruyabilir hem de estetik kaygılarınıza son verebilirsiniz. Tabi ki doğru diş kliniği seçimi ve uzman diş hekimleri ile çalışmak şartıyla...

Kırık Diş Tedavisi Nasıl Yapılır? Kırık Diş Dolgusu - Fiyatları İstanbul

Kırık diş tedavisi, diş kırılması gibi çok önemli bir diş sağlığı sorununun çözümü için kullanılan çeşitli yöntemleri kapsar. Diş kırılması, her yaştan hasta için büyük endişe kaynağı olan bir vakadır. Hemen önlem alınmaz ve en kısa sürede gerekli tedavi uygulanmazsa çeşitli diş hastalıkları ortaya çıkabilir. Hatta diş kaybına kadar varan olumsuzluklar yaşanabilir. Bu nedenle en kısa zamanda ağız ve diş sağlığı merkezlerinden yardım alınmalıdır. 

Kırık diş sorunu yaşıyorsanız, hemen İstanbul Kadıköy’de kırık diş tedavisi alanında uzman diş hekimleri ile hizmet veren AveDent Diş Kliniğine gelin. Kliniğimizde, sizin için en uygun tedavi seçenekleri hakkında bilgi alarak kırık diş tedavisini hemen yaptırın. Randevu için bizimle iletişim kurun.

Diş Kırıldığında Ne Yapılmalı?

Dişiniz kırıldığında ilk yapılması gereken hiç vakit kaybetmeden uzman diş hekimine muayene olmaktır. Diş kırılması bir travma veya kaza nedeni ile olmuşsa ve kırlan dişin parçası varsa bu parça ile birlikte diş kliniğine gidilmelidir. Vücudumuzdaki herhangi bir kemiğin örneğin kol kemiğinin kırılması gibi diş kırılması da ciddiye alınması gereken bir vakadır. Diş kırılması çok rahatsız edici olsa da panik yapılmamalı ve güvenilir bir diş hekimin önerdiği şekilde tedavi edilmelidir.

Kırık Diş Tedavisi Fiyatları İstanbul

Kırık diş tedavisi fiyatları, kırılan dişin hasar durumu, tedavi için tercih edilecek yöntem ve kullanılacak materyale göre belirlenir. İstanbul Kadıköy’de bulunan AveDent Diş Kliniği ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diş Kırılması Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Diş kırılması, diş eti çizgisi üzerinde dişin gözle görülebilen taç kısmında veya diş etinin içinde kalan kök kısmında meydana gelen çatlak ve kırıklardır. Diş yapısının, diş minesi (enamel), dentin ve pulpa tabakalarının herhangi birinde veya birden fazla tabakasında diş kırığı oluşabilir. Diş kırıkları, gözle hemen görülen veya dil ile hissedilebilen çatlaklar, diş bütünlüğünün bozularak bir kısmının kopması ve gözle görülemeyecek kadar küçük çatlaklar şeklinde ortaya çıkabilir. Çok farklı nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilen diş kırılması çeşitlerini şu şekilde detaylandırabiliriz:

  • Diş çatlakları:Dişin görünen diş minesi kısmında veya diş eti çizgisinin altında diş köküne uzanan çatlaklardır.
  • Kılcal çatlaklar:Küçük diş hassasiyetlerine neden olabilen diş minesindeki kılcal çatlaklardır.
  • Diş kırıkları:Travma ve kazalar nedeni ile diş bütünlüğünün bozulması ile sonuçlanan diş kırıklarıdır.
  • Diş kökü kırıkları:Diş kırığının diş etine gömülü kısımda, diş kökünde meydana gelmesidir. Diş kökü kırıklarının sinir ve damar yapısına ulaşması çok daha kolaydır. Bu kırıklarda enfeksiyon riski daha yüksektir.
  • Diş dolgusu kırıkları:Diş dolgusu tedavisi gören dişlerin, dolgunun tutunduğu diş bölümünde gerçekleşen kırıklardır. Diş yapısının çok inceltildiği büyük çaptaki dolgulu dişlerde görülür.

Kırık Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kırık diş tedavisi günümüzde gelişmiş diş hekimliği teknolojileri ile bir çok farklı yöntem kullanılarak yapılabilir. Önemli olan kırık diş vakasına uygun olan tedavinin kusursuz bir şekilde uygulanmasıdır. Bu amaçla, kliniğimizde kırık diş restorasyonu yapılırken, gülüş tasarımı yaklaşımı ile doğal dişleriniz ile uyumlu bir tedavi yapılır. Diş kliniğimizde kırık diş tedavisi şu yöntemler ile yapılır:

Kırık Diş Dolgusu ve Bonding Tedavisi İstanbul

Kırık diş dolgusu, diş kırılmalarında kullanılan en önemli tedavi yöntemlerinden birisidir. Diş kırıkları, estetik dolgu malzemeleri dişlerin doğal rengine uygun olarak tedavi edilir. Bonding yöntemi ile de küçük diş kırıkları ve çatlakların kapatılması mümkündür. Kırık diş dolgusu, dişin pulpa dediğimiz damar ve sinirlerin bulunduğu tabakasının zarar görmediği durumlarda tercih edilir. Dişin canlı yapısı zarar gördüğünde ise tek başına dolgu yeterli olmaz. Bu durumda zarar gören, enfekte olan damar ve sinirler, kanal tedavisi yöntemi ile temizlendikten sonra dolgu yapılabilir.

Kırık diş dolgusunu, İstanbul Kadıköy’de AveDent Diş Kliniğinde estetik beklentilerinizi karşılayacak şekilde yaptırabilirsiniz.

Kırık Diş Dolgusu Fiyatları İstanbul

Kırık diş dolgusu fiyatları, dişin hasar durumuna ve yapılan dolgu tekniğine göre belirlenir. İstanbul’da kırık diş dolgusu fiyatları için AveDent Diş Kliniğinin uzman diş hekimlerinin muayenesi sonrası net bir fiyat almanız mümkün olacaktır. Detaylar ve randevu için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Kanal Tedavisi

Kırılan dişin damar ve sinirlerden oluşan canlı yapısında enfeksiyon gelişmişse veya diş kök kısmından kırılmışsa kanal tedavisi tercih edilir. İhtiyaca göre tek seanslı kanal tedavisi veya çok seanslı kanal tedavisi yapılır. Dişteki enfeksiyon temizlendikten sonra dolgu yöntemi ile kırık diş restorasyonu yapılır.

Lamine Kaplama Tedavisi

Lamine kaplama ya da yaprak porselen ön dişlerin restorasyonunda çok tercih edilen bir yöntemdir. Bu nedenle ön dişlerde meydana gelen kırıklarda çok ince bir formda olan lamine kaplamalar yapıştırma yöntemi ile uygulanır.

Diş Kaplama Tedavisi

Diş kırılmasında kullanılan diğer bir tedavi de diş kaplama tedavisidir. Diş kaplaması, kırılan dişin dolgu yöntemi ile tedavi edilemeyecek kadar fazla hasar aldığı durumlarda uygulanır. Diş kaplaması yapılacak olan kırık dişte gerekli inceltmeler yapıldıktan sonra tercihe göre zirkonyum, porselen veya emax&empress kaplama diş yapıştırma yöntemi ile yerleştirilir.   

İmplant Diş Tedavisi

Kırık dişler, bazen kurtarılamayacak kadar hasar alır, dişin kök kısmı kırılır veya diş yerinden çıkabilir. Hekim, hasar durumuna göre diş çekimi yapmak zorunda kalabilir. Böyle bir durumda ise implant diş tedavisi tercih edilebilir.